Reklamy

Do 18. ročníka podujatia Týždeň Slovenských knižníc sa zapojí s bohatým programom Krajská knižnica

milujem-knihu

Foto: ilu.

Keď sa povie marec, každému možno napadne buď to marec, poberaj sa starec alebo že marec je mesiacom knihy. Tá druhá možnosť však lepšie zapadá do scenára o podujatiach, ktoré sa budú v tento mesiac na jednom mieste konať. 

V Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene sa v dňoch 13. – 19.3.2017 uskutočnia aktivity v rámci 18. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc 2017, ktorý sa nesie tak ako každý rok pod spoločným mottom: „Knižnice pre všetkých“. Vyhlasovateľmi sú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Základným cieľom podujatí v tomto týždni je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne, vzdelávacie a informačné inštitúcie.

Podujatia realizované v krajskej knižnici sú určené rôznym vekovým kategóriám a komunitám ľudí. Počas týždňa sa uskutočnia besedy a stretnutia s literárnymi tvorcami – s regionálnou spisovateľkou a pedagogičkou Valériou Böhmovou(pondelok 13.3.2017 o 16.30 hod.), so spisovateľom Jánom Uličianskym (piatok 17.3.2017 o 10.00 hod.), so známou psychosomatičkou a autorkou populárno-náučných publikácii Antoniou Krzemieňovou (utorok 14.3.2017 o 16.00 hod.).

Obľúbená burza kníh bude v stredu 15.3.2017 a v stredu o 10.30 hod. bude aj slávnostné oceňovanie najaktívnejších detských čitateľov Kráľ čitateľov. V tento týždeň knižnica zaradila do svojho programu tiež kvíz pre žiakov základných škôl Drogy, to teda nie!, ktorý sa uskutoční v utorok 14.3.2017 o 10.00 hod. Pokračovať budú výstavy Roman Uhliar – Fotografie, známeho zvolenského fotografa a Zimná výstava, ktorá predstavuje práce žiakov Výtvarného odboru Základnej umeleckej školy Nádvorná 10 vo Zvolene. Návštevníci knižnice budú počas týchto dní obdarovaní záložkami do kníh, na ktoré si budú môcť uplatniť zľavy pri nákupe kníh v internetovom kníhkupectve Martinus.

Erika Jarkovská – Posledný potomok 

V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen sa 22. marca 2017 o 17.00 hod. uskutoční prvá verejná prezentácia ďalšej knihy regionálnej autorky Eriky Jarkovskej, Posledný potomok.

Erika Jarkovská sa narodila v Martine. V súčasnosti pracuje ako živnostníčka vo finančných službách a v obchodnej činnosti. Spolu s rodinou žije vo Zvolene a je členkou Zvolenského literárneho klubu pri Podpolianskom osvetovom stredisku. S písanou tvorbou začala na strednej škole, k intenzívnemu písaniu sa vrátila v roku 2011. Erika Jarkovská  začala písať romanticko-dobrodružné príbehy z čias osídľovania severoamerického kontinentu, v ktorých sa zamerala na nelichotivú stránku kolonizácie – takmer úplné vyhladenie Indiánov. Z tohto prostredia jej ako prvá vyšla e-kniha, prvý diel trilógie Bojovníci dúhy. Ako prvá tlačená kniha vyšiel autorke román zo súčasnosti s detektívnou zápletkou Mŕtvi nemôžu milovať, ďalší román Osamelé vtáča vyšiel v roku 2015.  Kniha Spútaná divočinou bola v krajskej knižnici uvedená v roku 2016. Najnovšie prezentovaná  kniha Eriky Jarkovskej nesie názov Posledný potomok. Dej historicko-spoločenského románu Posledný potomok sa odohráva na jeseň roku 1961 a na začiatku 20. storočia. Je to príbeh o citlivej rodičovskej a synovskej láske, najmä však o dojemnom a krehkom vzťahu ženy a muža, ktorým osud nedoprial prežiť spolu svoju lásku.

Burza kníh

  • V stredu 15. marca 2017 v čase od 17.00 hod. do 20.00 hod. sa v študovni a čitárni Krajskej knižnice Ľ. Štúra, Zvolen uskutoční burza kníh.

Burza je určená všetkým, ktorí majú záujem predať, vymeniť, či kúpiť staršie i novšie knihy. Každý majiteľ si bude knihy predávať či vymieňať sám. Po skúsenostiach z minulých búrz vieme, že záujem kupujúcich býva najmä o detskú a náučnú literatúru, skriptá; z beletrie bol záujem o diela klasikov slovenskej a svetovej literatúry. Veríme, že podujatie bude zároveň priestorom na nezáväzné debaty a diskusie o knihách a ich osudoch.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.