Reklamy

Zvolenská Noc divadiel v buditeľskom duchu!

noc-divadla-2015-djgt-28

Na záver bude Noc divadiel pred divadlom asi v podobnom duchu ukončená.

Foto: ZV-podujatia

TS: „Sedmospáči, prebuďte sa!“ Tak znie motto NOCI DIVADIEL 2016, ktorá spája divadelníkov z jedenástich európskych krajín. V sobotu 19. novembra nezhasne svetlá 50 slovenských divadiel a inštitúcií. Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pripravilo pre nočných návštevníkov pestrý program v „buditeľskom“ duchu. Ožijú v ňom legendy a celebrity.

Brány divadla sa otvoria o 21.00. Špeciálnym hosťom bude JURAJ SARVAŠ. Táto legenda slovenského divadelníctva prinesie predovšetkým unikátny pohľad na svoju celoživotnú tému - tému národných buditeľov a ich tvorby. Príbeh jedného z nich, Štúra, už na zvolenských doskách ožil, 85-ročný jubilant však v debate načrie aj do ďalších zaujímavých osudov a paralel so súčasnosťou.

Súčasná rýchla doba prináša totiž aj mnohé rýchlokvasené celebrity. Humorným okom sa na ne zameria divadelný reflektor a priblíži osudy postáv z inscenácií, ktoré získali popredné miesto v diváckej ankete Motýľ. S niektorými z hercov rozvinieme dialóg aj o ich súkromí a tom, čo sa skrýva pod pojmom „divadelný lesk a pozlátka“.

Sedmospáčov nabudia aj piesne v podaní živej kapely na scéne. Jej členov poznáme z inscenácie Charleyho teta a pre Noc divadiel majú pripravené aj osobité hudobné čísla. Priestor dostanú aj diváci, spomienky z divadelného archívu, vtipné zákulisné príhody a tradičná polnočná bodka pri sviečkach.

Divadlo J. G. Tajovského srdečne pozýva ranné vtáčatá aj nočné sovy na výnimočné stretnutie, ktoré sa koná iba raz do roka!

V sobotu 19. novembra o 21.00 nezhasíname a budíme sedmospáčov.

noc-divadiel-2016-plagat

TS: Mgr.art. Jan Chalupka Umelecký šéf DJGT Zvolen

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.