Reklamy

Na zámku bude literárny večer so slovenským autorom Agda Bavi Pain

Agda Bavi Pain.

TS: Medzi riadkami - SNG Zvolenský zámok - 23. marec / 18.00

„Bojte sa človeka, ktorý prečítal iba jednu knihu.“ – Charles Bukowski

V marci, Vás Slovenská národná galéria pozýva na literárne stretnutie „Medzi riadkami“. Večer bude patriť dielam výstredného, provokujúceho slovenského autora Agda Bavi Pain, ktorý bude predčítavať z svojich kníh Východ z raja a More. Love. Čajky.

Agda Bavi Pain

Vlastným menom Agbar Baba Pan. Autor, spisovateľ, scenárista a umelec tureckého pôvodu. Undergroundový básnik, dekadent so sklonmi k art-core. Prózu, poéziu ako aj recenzie a kritiky publikoval pod rôznymi umeleckými menami a značkami vo všetkých slovenských literárnych periodikách a v novinách. Jeho práce odzneli taktiež v rozhlase. Je držiteľom najvyššieho počtu ocenení literárnej súťaže Poviedka, ako aj iných autorských súťaží. Okrem literárnej tvorby sa venuje aj výtvarnému a hudobnému umeniu. Žije v Košiciach, Bratislave a v Istanbule. http://www.agdabavipain.com

Východ z raja

DRŽTE SI KNIŽNICE. VÝCHOD VYCHÁDZA!

Hlbšie. Ešte. Nová kniha poviedok sa ponára opäť o čosi hlbšie do našej histórie, aj do minulosti autorovej vlastnej tvorby. A sugestívne príbehy vťahujú čitateľa do starostlivo vytunelovaného časopriestoru, vďaka ktorému máme možnosť preletieť paľbou v predných líniách na postapokalyptickom bojovom fronte, okázalými sprievodmi korunovačných slávností či klzkými laboratóriami vedeckého pracoviska a stať sa zároveň živou súčasťou krvavých vampírskych orgií aj bezuzdných špiritistických omší.

More. Love. Čajky.

NAPÄTIE, LÁSKA A MORE VÝBORNÉHO ČÍTANIA

Zbierka poviedok More. Love. Čajky je čítanie rovnako vzrušujúce, ako ľudová rozprávka či starobylá mytológia neznámej zeme, kde sa rozprávalo jednou babylončinou a slnko nikdy nezapadalo. Čitateľom prináša jedinečnú možnosť ponoriť sa do príbehov s úplnou ľahkosťou a užiť si naplno spanilé jazdy východným pobrežím, temným podsvetím a úzkymi uličkami, potýčky s políciou aj s politikou, masové koncerty a demonštrácie, no predovšetkým uhrančivú čiernu mágiu a čaro tajomných východných umení.

Vstup: Voľný

TS: SNG Zvolen – zámok

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.