Víťazné ťaženie Calypsákov na prvom kole Ligy mládeže SR ZPPS

100 BF Horoš, Gal, Balkovsky. Foto: zdroj TS

TS: V sobotu 11. 3. 2017 hostila zvolenská plaváreň plutvových plavcov z rôznych kútov Slovenska, ktorí si prišli zmerať sily na prvom kole Ligy mládeže. Pretekov sa spolu zúčastnilo 109 plavcov zo štyroch slovenských klubov. Domáci klub športového potápania Calypso zastupovalo 32 plavcov, ktorí sa spolu 47 krát postavili na medailové priečky.

V najmladšej kategórii E0 sme zaznamenali hneď dva hattricky, keď Boris Machunka aj Maťka Paulenková získali tri krát zlaté medaile v disciplínach 50BF, 15RP a 100BF. Ďalšie medaile v tejto disciplíne pridali ešte Braňo Kuzma (tri krát bronz) a Terka Kováčová (dva krát striebro).

Staršia kategória E bola trocha pestrejšia. U chlapcov dominovali Hugo Gál, ktorý získal zlato za 15RP a 100BF a striebro za 200PP a Vilko Balkovský, ktorý domov odnášal až tri vzácne kovy – zlato za 200PP, striebro za 15RP a bronz za 100BF. Dvoma medailovými umiestneniami prispel aj Samko Horoš (striebro za 100BF, bronz za 15RP) a jednu medailu ešte vybojoval Ivko Daniel a to bronz na 200PP. Medzi dievčatami jednoznačne kraľovala Lucka Oklepková s tromi striebornými medailami (15RP, 200PP, 100BF) a po jednom umiestnení pridala aj Emka Smutná (bronz na 15RP) a Terka Kučerová (bronz na 200PP).

Staršie kategórie boli, kvôli chorobe, resp. zraneniam značne preriedené, ale aj tu sme zaznamenali krásne úspechy. V kategórii D získal dva druhé miesta Rudo Bazala (50PP a 200PP) a dva tretie miesta Gregor Prostinák (200PP a 100BF). Tri tretie miesta (50PP, 200PP, 100BF) za dievčatá pridala aj Darinka Paprčková.

V kategórii C si striebro za 100PP a bronz za 50PP odniesol Maťo Michalec. Zlato za 100BF, aj napriek zotavovaniu sa zo zranenia, pridal Jožko Pribylina. Ďalší hattrick v našich radoch dosiahla v tejto kategórii Katka Oklepková, ktorá zvíťazila v disciplíne 50 PP, 100PP a 100BF. Zahanbiť sa nedala ani Simonka Výbohová, ktorá v rovnaných disciplínach vybojovala tri krát striebro.

Spolu s ligou mládeže prebieha aj súťaž najstarších plavcov, kde nás zastupovali dvaja plavci – Zuzka Nulíčková za kategóriu B priniesla jedno zlato na 50PP a dva striebra na 100PP a 100BF a Patrik Sarvaš, ktorý bol posledným naším plavcom s hattrickom na 50PP, 100PP a 100BF.

V súbojoch štafiet máme dva prvé miesta. V kategórii C ho vybojovali Oklepková Katka, Michalec Maťo, Výbohová Simonka, Pribilina Jožko a v kategórii F to boli plavci Kováčová Terka, Daniel Tomáško, Paulenková Maťka a Machunka Boris.

Zároveň sme získali aj dve tretie miesta. V kategórii D so štafetou v zložení Kuzmová Liana, Janšta Jakub, Plichta Michal, Paprčková Darinka a v kategórii E so štafetou v zložení Kučerová Terka, Bazala Filip, Daniel Ivko a Smutná Emka.

V celkovom bodovaní je prvé KŠP Calypso Zvolen po prvom kole Ligy mládeže s počtom 2.820 bodov, druhá Careta Zvolen s 2.336 bodov a tretie KVŠ Oceán Bratislava s 1.627

bodmi. Všetkým plavcom ďakujeme za ich účasť, za skvelé výkony a príjemnú atmosféru a tešíme sa na stretnutie na ďalšom kole.

Foto

TS: Mgr. Michaela Sekerešová. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: