• Ne. dec 3rd, 2023

Zvolenské Slávistky budú hrať v novej sezóne 1. ligu žien

Autor IMG_1979

apr 10, 2017
V druhom zápase bola v hľadisku neskutočná atmosféra. Foto: ZV-podujatia.

Niečo viac ako 10 hodín trval druhý volejbalový barážový turnaj v sobotu 8.4.2017 v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ.

Tento druhý turnaj mal rozhodnúť o tom, ktoré dve z troch družstiev na základe sumáru výsledkov oboch turnajov budú hrať v ďalšej sezóne ženskú volejbalovú extraligu a družstvo umiestnené na 3. mieste bude hrať príslušnú 1. ligu ročníka 2017/18.

Tak ako v prvom, aj v tomto druhom sa stretli za 1. ligu VK Nové Mesto nad Váhom a BK97 Stova Spišská Nová Ves a za extraligu naše ženy TJ Slávia TU Zvolen.

Po prvom turnaji, ktorý sa konal 1.4.2017 v Novom Meste nad Váhom bolo jasné, že bodovo sú na tom podstatne lepšie prvoligistky, naše extraligistky prehrali obidva zápasy.

Pred druhým turnajom bola slučka na krku Slávistiek poriadne stiahnutá a ak by chcelo po sezóne zdecimované družstvo pokračovať v ďalšej sezóne v extralige, muselo by bezpodmienečne vyhrať obidva zápasy a v žiadnom prípade neuvažovať, čo ak toto a čo ak hento.

Tak či onak, prvý zápas začal pre naše viac než dobre a zdalo sa, že ešte nič nie je stratené. Po dvoch víťazných setoch prišiel v treťom sete zlom a v dosť nešťastnú chvíľu sa podarilo zlomiť 3. set súperkám na svoju stranu a bolo 2:1. Od tohto momentu už Slávistky nestačili a dobre rozohraný zápas im ušiel napokon v tajbrejku medzi prstami.

Azda najvýživnejší zápas nielen čo do priebehu, ale aj povzbudzovaním fanúšikov bol duel medzi VK Nové Mesto nad Váhom a BK97 Stova Spišská Nová Ves. Prvý set síce vyhrali hráčky z Nového mesta, ale nasledujúce tri v hernej pohode, s chuťou, neskutočnou bojovnosťou a veľkým srdcom Spišiačky a zápas napokon skončil 1:3.

Posledný zápas nielen tohto turnaja, ale aj celkovo bol medzi BK97 Stova Spišská Nová Ves – TJ Slávia TU Zvolen. Výsledok zápasu 3:0 odrážal veľa faktorov. Jednak to, že Spišiačky boli nabudené z predchádzajúceho zápasu a jednak nemali zviazané ruky. Na našej strane jednoducho bol nôž pod krkom a pri pohľade na zostavu bolo jasné, že to nedopadne dobre.

Napokon tak, ako sa dalo predpokladať, zápas skončil 3:0 a striekajúce šampanské na palubovke bolo oslavou Spišiačiek a ich postupu do najvyššej súťaže, ktorú budú pravdepodobne hrať.

Tak či onak, všetko je už jasné a v najbližšej sezóne sa uvidíme v 1. lige.

Nech sa páči aspoň pár fotografií z dvoch posledných zápasov

Fotografie

VK Nové Mesto nad Váhom – BK97 Stova Spišská Nová Ves

BK97 Stova Spišská Nová Ves – TJ Slávia TU Zvolen

Článok a foto: J. Števonka.