V DJGT sa konala veľkolepá dvojnásobná oslava

Vladimír Rohoň preberá borovičku ako dar od Lesníckeho a drevárskeho múzea. Foto: ZV.podujatia.

Bravóóó, majstre a ešte raz všetko najlepšie k Vášmu životnému jubileu.

Tak tieto a nielen tieto slová zazneli v rôznych podobách po piatkovej premiére inscenácie Iluzionisti 28.4.2017, ktorá bola 433. v poradí v 68. divadelnej sezóne DJGT Zvolen.

Táto premiéra nebola len taká tuctová, ale veľká narodeninová a na jej záver nemal zástup gratulantov konca kraja a bolo aj niečo navyše.

Oslávencom v tomto celom divadelnom príbehu je už teraz čerstvý sedemdesiatnik Vladimír Rohoň. Tento rodák z Martina je už viac ako 40 rokov pevnou súčasťou umeleckého súboru DJGT. Na svojom konte má ocenenia Literárneho fondu i Cenu Jozefa Kronera za výnimočné stvárnenie postavy Hokea v inscenácii Šofér slečny Daisy.

V hre úspešného škandinávskeho autora Bengta Ahlforsa hrá hlavnú postavu Kazimíra Kanta, ktorého navštívi Charlotta Wallgrenová (Iveta Marcineková), o ktorej si myslel, že je niekto iný, ako sa na prvý pohľad zdá a do toho všetkého sa k záveru pripletie za doslova zvláštnych okolností ešte lekár (Marek Rozkoš) a zaraz si to táto trojka na divadelných doskách poriadne rozdá.

Nebudem viac prezrádzať, ale pár slov predsa len. Za XY rokov čo chodím na premiéry do divadla môžem povedať a všetci mi iste dajú za pravdu, že sa táto inscenácia divadlu podarila. Rozhodne treba vyzdvihnúť herecký výkon pána Rohoňa, ktorý to doslova bravúrnym spôsobom odohral, za čo si aj patričný potlesk počas hry zaslúžil a možno raz sa aj dozvieme, ako sa mu podarilo vytratiť za tým imaginárnym zrkadlom.

Ešte treba doplniť ďalších do tajničky a to: hru preložil Peter Kerlik, dramaturgie sa za divadlo zhostil Ján Chalupka, scénu a kostýmy mala pod palcom Eva Farkašová a réžiu Michal Babiak.

Po záverečnej klaňačke pogratulovala oslávencovi riaditeľka divadla. Nakoľko pán Rohoň spolupracuje so Štátnym podnikom Lesy SR, podieľa sa na organizácii podujatí Lesníckych dní a Dňa stromu, srdečne mu zablahoželala aj riaditeľka Lesníckeho a drevárskeho múzea Mgr. Ľubica Miľanová.

Na záver ako poslední gratulanti prišli dvaja známi páni a rozohrali doslova vtipnú scénku, ktorej hlavná

postava bol oslávenec.

Nuž, takto prebehla nová divadelná premiéra v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: