Debutové CD B. & The Money Makers sa krstilo fernetom

peter-bonzo-radvanyi-teo-bindas-krst-cd

Krstným otcom CD kapely B. & The Money Makers bol Peter "Bonzo" Radványi. Foto: ZV-podujatia.

Je bežným javom, že  hudobná kapela po istom čase fungovania,  odohraní XY koncertov, s dostatkom materiálu na svojom konte na vydanie CD si povie, prečo neísť do štúdia a nahrať ho. Ak sa všetko podarí, nasleduje uvedenie do predaja a aby sa CD lepšie predávalo, tak sa na jeho počesť koná krst a ako inak, musí to byť poriadna porcia zábavy so všetkým a hlavne so všetkými členmi kapely, ktorí stoja za vydaním CD. A práve jeden taký krst, ktorý bol zároveň aj pietnou spomienkou na vynikajúceho hudobníka a zakladateľa kapely Borisa Čiampora sa konal v sobotu 30.5.2014 v Charisma Café.

Pripomeňme, že pred necelým rokom obletela svet smutná správa, ktorá hovorila o tom, že na dovolenke v Turecku po srdcovej príhode zahynul bluesový hudobník Boris Čiampor (†47), frontmen skupiny B. & The Money Makers a zakladajúci člen skupiny ZVA 12-28 Band.

Vráťme sa teda k samotnému podujatiu

Počas večera bol doslova nabitý program. Od 19-tej začal fakt neskutočný koncert B. & The Money Makers. Po vyše polhodine fantastickej muziky nasledovala prestávka,  počas ktorej sa premietal zaujímavý dokument STV z cyklu (ne) celebrity, ktorý bol o Borisovi Čiamporovi  a o jeho dizajne nedyzajne.

Po videu už na pódiu stál Teo Bindas (gitara, spev) a po jeho boku veterán slovenskej bluesovej scény – spevák a hráč na rezofonickú gitaru Peter “Bonzo” Radványi.

Peter “Bonzo” Radványi začal svoju reč tým, že je dojatý z toho, čo tu dnes videl a že dnes je tento koncert pre Borisa a zároveň povedal, že Boris vedel tak  nádherne ironicky kuknúť spoza svojich okuliarov a priznal sa, že najradšej by tu dnes nebol. Zároveň prejavil nadšenie z toho, že sa tu zišlo toľko kamarátov muzikantov. Povedal, že kapela nezabudla a pripravila cédečko.

Krstným otcom bol Peter “Bonzo” Radványi  a samotné CD sa krstilo fernetom, nakoľko Boris mal rád práve tento nápoj a veru pekne celý objem štamprlíka dopriali tomuto cédečku.

Toto novučičké pokrstené cédečko nezostalo kapele, ale odštartovala sa dražba. Začalo sa na 5 eurách a po pár minútach licitovania sa hodnota vyšplhala na 60 eur, ktoré putovali do rúk rodiny Borisa Čiampora.

V rámci tohto fantastického podujatia zahrala kapela Banda Americano, ktorá tu v Charisma Café už hrala a bola to veru poriadna porcia muziky.

Fotografie

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: