• Ne. dec 3rd, 2023

Premeny dreva maturantov SOŠ drevárskej v LDM Zvolen

Autor IMG_1979

máj 5, 2017
Zľava: Bc. Milan Boledovič, Mgr. Ľubica Miľanová a Ing. Pavel Laššák. Foto: ZV-podujatia.

V stredajšie májové popoludnie 3.5.2017 po 14:30 sa v priestoroch Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene konala vernisáž výstavy pod názvom Premeny dreva.

Táto výstava sa koná už po devätnástykrát a návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea sa tak môžu zoznámiť s maturitnými prácami študentov, končiacich štúdium v študijnom odbore Tvorba nábytku a interiéru SOŠ Drevárskej vo Zvolene.

Na výstave je možné vidieť návrhy verejného sedenia, odpočinkového sedenia, barových stoličiek, detskej stoličky, konferenčných stolíkov, nábytkových solitérov a v neposlednom rade aj nábytku z recyklovaných materiálov.

Pred otvorením samotnej výstavy a po slovách riaditeľky múzea Mgr. Ľubici Miľanovej povedal všetko podstatné ten najkompetentnejší a to riaditeľ školy Ing. Pavel Laššák.

Ten okrem informácií o škole, o samotnom odbore a o maturantoch vyzdvihol vo svojej reči aj niekoľko špecifických prác študentov a ďalšie špecifikácie, ktoré to obnášalo.

Viac si už môžete pozrieť na priloženom videu.

Študentov odboru Tvorba nábytku a interiéru viedli pedagógovia Ing. Ivana Chovancová a Mgr. Jiří Dvořáček. Po konštrukčnej stránke Ing. Jozef Vaník a pri výrobe asistovali majstri odborného výcviku Mgr. Milan Hucovci a Mgr. Štefan Šupauer.

Maturitné práce študentov SOŠ Drevárskej vo Zvolene si návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea budú môcť pozrieť od 3. mája do 9. júna 2017, pondelok až piatok v čase od 8.00 do 17.00 hod.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka