• St. máj 31st, 2023

Na Najmilšom koncerte predviedli deti nadupané vystúpenie

ByIMG_1979

máj 9, 2017
Sprievodný program v parku Ľudovíta Štúra. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 6.5.2017 sa pod názvom Najmilší koncert roka v DJGT konalo slávnostné zavŕšenie podujatia, ktoré v divadelnej sále vyvrcholilo galaprogramom.

Toto všetko zorganizovala regionálna pobočka Úsmevu ako dar, ktorá tento rok organizovala koncert na regionálnej úrovni 17. krát. Najmilší koncert roka má v občianskom združení Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar naozaj dlhú históriu, tento ročník sa uskutočnil 27. krát.

Samotné koncerty začali písať svoju históriu v roku 1990, kedy vznikla tradícia stretávať sa vo vybraných mestách na celom Slovensku na prehliadke tvorivosti detí z detských domovov a náhradných rodín. Deti tu dostávajú priestor na prezentáciu v rôznych umeleckých žánroch, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby, aj svoje sny.

Táto skúsenosť môže deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť samé seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť.

Avšak podvečernému galaprogramu predchádzal program pre deti, ktorého gro sa konalo v Parku Ľudovíta Štúra, kde museli deti prejsť jednotlivými súťažnými stanovišťami a po ich absolvovaní dostali zápis na kartičku. Všade navôkol panovala fantastická nálada a detskej radosti nebolo konca kraja.

Už pred začiatkom programu bola divadelná sála zaplnená do posledného miesta a po 15-tej odštartoval program, ktorý moderoval dobre známy moderátor Roman Juraško.

Po úvodných slovách vzácnych hostí nielen za Úsmev ako dar, ale aj za mesto Zvolen sa na pódiu doslova roztrhlo vrece s fantastickými tanečnými a speváckymi vystúpeniami detí z detských domovov, ktoré sa nachádzajú tu v regióne.

Na margo vystúpení sa dá povedať, že to bolo obrovské prekvapenie, nakoľko takto kvalitne zvládnuté vystúpenia je málokedy vidieť v rámci roka na podujatiach vo Zvolene. Obrovský talent, či už sa jednalo o tanec, spev, ba i divadlo, jednoducho to bolo fantastické po všetkých stránkach.

Viac je zbytočné písať, odporúčame pozrieť videá a budete mať v tom jasno a zároveň dávame veľké poďakovanie, že sme sa mohli zúčastniť tohto nevšedného kultúrneho  zážitku a podujatia zároveň.

Fotografie

Článok a foto: ZV-podujatia.