Oslava Borovej hory dopadla na výbornú

Deťom sa bubnovanie nesmierne páčilo. Foto_ ZV-podujatia.

Po Západniarskej oslave prišla na rad oslava Borovej Hory a aj keď bolo počas dňa trošku nevľúdnejšie počasie vôbec to neodradilo ľudí, ba naopak, vládla v priestoroch bývalej liečebne taká domáca priateľská atmosféra.

Deň Borovej Hory sa konal 17.6.2017 a ak dobre počítam, tak to bol už jeho 3. ročník a opäť ho organizačne pripravil Podborovský spolok a samozrejme svojim dielom prispelo aj mesto Zvolen a ďalší partneri.

Prv, než sa pustím do toho, čo bolo možné až do neskorého večera zažiť, musím vyzdvihnúť jeden fakt a to, že aj napriek tomu, že tento areál je v rukách BBSK tak bolo vidieť, že niekomu (Podborovský spolok) nie je ľahostajný tento priestor a bolo tam všetko pekne pokosené a ťažko by ste hľadali nejakú tú smietku na zemi.

Samotný program začalo po úvode Roba Olšiaka divadelné predstavenie divadla Pod balkónom, ktoré tu odohralo pre deti dve rozprávky, jednu o 12-tej (Soľ nad zlato) a druhú o 14-tej (Janko Hraško). Súbežne sa tu opodiaľ pripravovali na svoje predstavenia sokoliari spolku Biatec, ktorí predstavili svojich operencov a pútavou formou nielen v globále, ale aj o živote jednotlivých druhov porozprávali a deti si ich mohli aj pohladiť.

Pred vystúpením hudobných kapiel sa pred pódiom predstavila so svojou scénkou šermiarska skupina Ricasso, ktorá po vystúpení ešte zabavila detí v ďalších aktivitách v priestore, kde od doobedia bolo možné vidieť zabávať ďalšieho super človeka a to Mira Randušku so svojimi bubnami.

V rámci hudby zahrali tri kapely, najskôr to bol San Borondon Cyclo Fanfaria, následne dobre známa Jana Filová And HuMan Hills a na záver Sliačske Mokváne.

Je potrebné povedať aj o sprievodnom programe a to o tvorivých dielňach SZUŠ Heuréka, svoj stánok tu mala aj Štátna ochrana prírody, bolo možné zviesť sa na člnku po jazierku a podebatovať s ľuďmi, prišla aj Zora Myslivcová a PhDr. Ján Beljak PhD zo SAV Zvolen.

Na samotný záver tohto sobotného dňa zahrala a zaspievala kapela Sliačske Mokváne, ktorá prilákala nespočetne veľa baviacich sa ľudí aj pred pódium a tí si tu aj pekne zatancovali, respektíve kto a ako ešte vedel a zvládal.

Tak takto nejako prebehlo sobotné podujatie plné fantastického programu a nech sa páči od nás pár fotografií.

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: