• Št. jún 8th, 2023

Strachom a smiechom opäť ožil Zvolenský zámok

ByIMG_1979

okt 24, 2014 , , ,
noc-strachu-a-smiechu-2014-zvolen-11
Krčma u Bosorky. Foto: ZV-podujatia

Zažiť kopec zábavy, šermovačiek, vtipných scénok, dvojzmyselných výrazov, vidieť  preľaknuté  deti z  výstrelov z perkusných pušiek, aj o tom bolo dvojdňové podujatie, ktoré sa po vyše roku opäť vrátilo na Zvolenský zámok.

Podujatie sa volalo Noc strachu a smiechu a zorganizovala ho skupina historického šermu Ricasso.  Na zámok pritiahlo počas dvoch dní a v šiestich vstupoch doslova davy zvedavých návštevníkov.

Každý, kto prešiel zámockou bránou bol vtiahnutý do sledu udalostí počas 60-tich tajuplných minút medzi nocou zahalenými múrmi, počas ktorých bolo možné zažiť výjavy z minulosti, rabovanie pirátov, recept na popravu, šerm a streľbu, dobovú krčmu a veľa iných prekvapení.

Všetko toto si pre divákov pripravila v jednotlivých zákutiach zámockých múrov už spomínaná skupina Ricasso a pridala sa aj skupina historických scén Tormen, Divadlo na vysokej nohe a historická skupina Defendores.

Podujatie ako celok bolo super s množstvom zaujímavých scénok plných dvojzmyselných hlášok, veľakrát so sexuálnym podtónom, čo až tak nebolo vhodné pre deti, ale aj tie sa bavili na tom aj napriek tomu, že asi pointa niektorých vecí im unikala. Ďalšia taká nepríjemná vec, ktorá sa nedá úplne eliminovať bola, že deti sa nie vždy dostali aj napriek snahe organizátorov do predných radov a tak mali zhoršené podmienky na videnie.

Tak či onak, nebolo to vôbec zlé a dozaista to splnilo očakávania návštevníkov, ktorí  si našli čas a prišli sa kuknúť.  Možno už v apríli bude ďalšie pokračovanie, ale na to si musíme ešte pár mesiacov počkať.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri