• St. mar 29th, 2023

2. ročník otvorenia školského roka sa rozhodne vydaril

Juraj Bača. Foto: IMG_1979

Druhá septembrová sobota 10.9.2022 sa dala v meste Zvolen stráviť na veľa spôsobov, ale jedno podujatie prekonalo všetky očakávania a prinieslo bohatú nádielku programu pre všetky vekové kategórie.

Reč je o druhom ročníku podujatia Otvorenie školského roka 2022/23, ktoré sa konalo v areáli ZŠ Alexyho na zvolenskom sídlisku Sekier.

Organizačne toto podujatie mala pod palcom tunajšia škola a samozrejme ruku k dielu priložili aj poslanci za túto mestskú časť – VMČ 1 Sekier, Záhonok, Lipovec, Môťová, Kráľová, Sekierska dolina a ďalší partneri.

Ako som v úvode spomínal, programu od 10-tej doobeda do cca 16-tej poobede bolo neúrekom a dovolím si tvrdiť, že sa toto podujatie zaradilo medzi tie kvalitnejšie, ktoré sa konajú počas roka v meste Zvolen.

Pekne teda poporiadku

Podujatie začalo súťažami detí, kedy sa tesne pred oficiálnym otvorením konala ešte veľká penová párty. Následne prišiel na rad exhibičný hokejbalový zápas výberu školy vs HKM Zvolen. Avšak pred samotným duelom sa všetkým prítomným predstavili tri fitnesky z klubu B – star Zvolen Barbory Machalovej a to konkrétne Eliška Révayová, Simona Kanková a na záver niekoľkonásobná majsterka sveta Slovenska a všetkého ostatného Nelli Novodomská.

Video: Penová párty

Úvodného bully hokejbalového zápasu sa zhostila riaditeľka Mgr. Lucia Mesárošová a medzi jednotlivými tretinami sa navzájom prestriedali bývalí primátori mesta Zvolen. Okrem toho medzi jednotlivými tretinami sa konali ešte tanečné vystúpenia tanečnej školy Ardenza a veru ich zverenci v podobe dvoch detských tanečných párov predviedli oku lahodiace tanečné kreácie. Prítomní sa im patrične odvďačili potleskom, ale v rámci tanca to nebolo všetko.

Samotný zápas napokon skončil 7:3 a z víťazstva sa tešil tím základnej školy a na záver sa ešte pre oko diváka konali trestné strieľania.

Po tejto športovej časti prišiel na rad športový tanec a to konkrétne si tu zakrepčila Vanesa Indrová so svojim bratom a tu niet čo dodať, bolo to jednoducho parádne. Po ich vystúpení sa k nim pridala Mgr. Miroslava Ondrejková, ktorá pozvala deti na provizórny parket, aby spoločne zaučili deti do ich prvých tanečných krokov.

Video: Vanesa Indrová a Dominik Indro a ich Rumba

Následne sa už konal ďalší program pred hlavným pódiom, po tanečnom vystúpení dvoch slečien sa na pódiu vedľa Juraja Baču postavili všetci, ktorí sa spoločne zapríčinili o toto úžasné podujatie a pár slov povedala nielen riaditeľka školy.

Po oficialitách sa gitary zhostil už spomínaný Juraj Bača, ktorý bol aj podľa mňa veľkým prekvapením a aby sa nezabudlo, k nemu na pódium prišiel Rex so psovodom. Nebol to síce ten seriálový, ale bolo to viac než uveriteľné.

Na samotný záver ako klinec programu vystúpila kapela Queen show a ich vystúpenie bolo azda najlepšou interpretáciou legendárnej kapely Queen, ktorá bola vo Zvolene. Patričný cveng jej dodalo aj kvalitné ozvučenie od T-AUDIO.

Záverom

Za XY rokov, čo chodím po podujatiach môžem zhodnotiť, že toto podujatie už pri svojom druhom ročníku rozhodne ponúklo pestrú paletu programu a kultúrno spoločenské vyžitie pre celé rodiny. Okrem toho sa tu dalo aj občerstviť, na cukrovej vate si pochutnávali aj dospeláci. Samozrejme nechýbal guláš a k tomu pivko a kofola. V areáli sa ešte nachádzali skákacie hrady.

Nech sa páči od nás ešte pár fotografií a videá

Fotogaléria: Otvorenie školského roka Janka Alexyho 2022/23

Článok a foto a videá: IMG_1979