Nedeľné Zvolenské námestie bolo v znamení muzikálu

Aj tvorivé dielne troch orieškov boli tematicky zladené. Foto: ZV-podujatia.

Ako v jednom poriadnom muzikáli sa museli cítiť tí, ktorí prišli v nedeľné júnové popoludnie 18.6.2017 na zvolenské námestie, kde sa slovo muzikál skloňovalo všetkými pádmi.

Aj toto tretie predposledné tohtoročné korzo išlo organizačne pod hlavičkou mesta Zvolen a jeho kultúrneho centra a moderátorsky ho mal pod palcom Radoslav Kuric.

Toto korzo sa nieslo v muzikálovom duchu, nakoľko sa už onedlho bude konať 10. ročník muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v Brusne, ktorý pravidelne organizuje Zvolenčan Ján Kubiš.

Úvod patril spevu a to konkrétne víťazkám súťaže Muzikálový talent a zaspievali tu postupne Kristína Vrecková, Lucia Václavíková a Zuzana Feketeová. Neskôr prišiel na pódium aj pán Kubiš, ktorý prítomným ako prvým predstavil nový dizajn pohára Brusnianska brusnica (Bru Bru), ktorý sa udeľuje napríklad za prínos v muzikálovej tvorbe.

Po tejto časti prišlo gro programu v podobe programového bloku nazvanom Muzikálová kaviareň, počas ktorého dvaja moderátori Ján Greššo a Rado Kuric nielenže vyspovedali dobre známu päticu interpretov – Štefana Skrúcaneho, Marcelu Molnárovú, Dáriusa Kočího, Natáliu Hatalovú, Tomáša Majlátha, ale sa aj veľa spievalo.

V jednej časti si urobil srandu sám zo seba pán Štefan Skrúcaný, ktorý si nasadil umelé zuby, ktoré boli použité ako rekvizita v televíznej šou Tvoja tvár znie povedome a pobavil doslova všetkých.

Na záver Muzikálovej kaviarne sa konala oneskorená veľká vinšovačka Vladimírovi Rohoňovi k jeho životnému jubileu 70. rokov, ktoré oslávil 1. mája tohto roku. Na pódium mu prišla pogratulovať aj primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová a ako sa patrí, všetci mu aj to známe živijo spoločne zaspievali.

Na samotný záver famózne zaspievala Jana Filová , ktorú doprevádzala kapela HuMan Hills. Úvodnú skladbu po boku Jany Filovej spestrili dve úžasné speváčky Natália Hatalová a Kristína Vrecková.

Na opačnej strane námestia sa pre deťúrence v hudobno výtvarnom duchu niesli aj tvorivé dielne, ktoré opäť boli v podaní Troch orieškov.

Už budúcu nedeľu sa môžete tešiť na posledné korzo.

25.6.2017 – Hlavné pódium od 17:00

  • 10. výročie založenia konzervatória a SZUŠ Pink Harmony Zvolen – galakoncert
  • Dvorné dámy – úspešné ženy vo svete hand made
  • Pigs on The Wing – revival Pink Floyd
  • The Blues Mother – IN – LAW – Trnavská bluesová legenda

Detská zóna

  • Drevená krava – rozprávka Divadlo z Domčeka
  • Tvorivé dielne Quo Vadis

Sprievodný program

  • Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti
  • Nedeľní štúrovňík  – piknik a súťaž koláčov

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.