Nelli Novodomská obhájila šiesty rok titul majsterky sveta

Úspešné zverenkyne B-Star

Slovenská výprava v detskom fitnes sa 16.-19. 6. 2017 zúčastnila Majstrovstiev sveta v Novom Sade. V tomto roku bolo v reprezentačnom výbere historicky najviac detí. Nominačná komisia SAFKST vyslala do Srbska až 34 detí. Zo zvolenského klubu B-star (všetky sú žiačkami SZUŠ Pink Harmony Studio) boli vybrané 4 dievčatá. A nesklamali. Všetky sa dostali do finále a nakoniec siahli aj na prvé priečky.

V najmladšej kategórii do 7 rokov si striebro uchytila Alexandra Uhrínová. Saška nie je nováčik na takejto veľkej súťaži. Už minulý rok reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách sveta i Európy. Vtedy skončila na piatom mieste. Čo znamená, že si polepšila o tri priečky.

V kategórii 8 ročných dievčat nás reprezentovala „nováčik“ Dianka Nguyen Xuanová. Po treťom mieste na M SR si vybojovala miestenku v reprezentačnom tíme a nesklamala, skočila na krásnom štvrtom mieste.

V ďalšej kategórii do 9 rokov sa predviedol ďalší náš „nováčik“ Dominika Širgelová. Dominika nikoho nenechala na pochybách, že si svoje miesto v reprezentácii zaslúži. Zo slovenských dievčat si ako jediná v tejto kategórii vyslúžila finále a skvelé tretie miesto.

Najstaršia z dievčat 13 ročná Nelli Novodomská si po šiestykrát vybojovala zlato. Nelli mala ťažkú úlohu obhajkyne titulu, hlavne po nedávnych zdravotných problémoch s chrbticou. Ale nesklamala a všetko bravúrne zvládla. Potvrdila svoju úlohu favoritky.

Dievčatá trénujú pod vedením tímu tréneriek Barbary Machalovej, Renáty Novodomskej a Kataríny Uhrínovej. Na dievčatá sú veľmi pyšné a tešia sa z ich úspechov.

Fotografie

Článok a foto: Barbara Machalová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.