• Št. dec 8th, 2022

Zvolenské Slavistky zdolali dievčatá spod Urpína

zvolen-b-bystrica-volejbal-juniorky
Volejbalový zápas bol atraktívny nielen po hernej stránke. Foto: Ján Števonka.

V sobotu 13.11.2010 sa odohral v hale TU (Technickej Univerzity) vo Zvolene neskutočne emotívny volejbalový dvojzápas 1. ligy junioriek (východ).

Zvolenské juniorky TJ Slávia TU, ktoré držali šnúru troch vyhratých zápasov v rade túto sezónu, sa postavili proti nepredvídateľným VK Milanotrade Banská Bystrica, ktorým sa tento rok vôbec herne nedarí.

Emotívny zápas bol, hlavne v 2 zápase zapríčinený tránerom B. Bystrice, kedy sa pri jeho výbuchoch doslova triasla zem a nedá sa povedať, že by to jeho zverenkyniam dopomohlo k hernej pohode.

Prvý zápas 3:0 (25, 21, 14)

V prvom zápase išla hra ako po masle a Zvolenčanky nemali najmenšie problémy so súperkami z konca tabuľky a poľahko vyhrali tento zápas.

Druhý zápas 3:2 (20, -26, -17, 14, 8 )

Druhý zápas sa očovidne niesol v inom duchu a Banskobystričanky sa rozbehli ako odtrhnutý vagón a hráčky TJ Slávie TU mali problém kontrovať súperkám. Tento ich neskutočný výkon viedol v druhom a tretom sete k ich víťazstvu.

V tretom sete sa situácia razom zmenila a hráčky Bystrice nevedeli nájsť riešenie na súperky a k ich hernej nepohode neprispievalo ani kričanie trénera na svoje zverenkyne.

V tomto zápase, z ktorého vám prinášam fotogafie hrala TJ Slávia v oranžových dresoch a dievčatá z Bystrice v modrých.

Gratulácia Zvolenčankám a pochvala Banskobystričankám

Na tomto mieste treba povedať, že to bol vynikajúci zápas a doslova pastva pre oči, hlavne pre mužskú časť publika, ktoré sa na tomto zápase zišlo v hojnom počte a hľadisko bolo doslova preplnené – cca 100 fanúšikov.

Výsledky 5. kola 1. ligy junioriek východ

  • MVK Poltár – Žilina 0:3 a 3:1
  • MŠK KežmarokLiptovský Hrádok 1:3 a 2:3
  • VK KrupinaŽiar nad Hronom 3:1 a 2:3
  • VranovSpiská Nová Ves 3:0 a 3:0
  • TJ Slávia TU ZvolenVK Milanotrade Banská Bystrica 3:0 a 3:2


Článok a fotografie: Ján Števonka. Gramatická úprava: Lenka Hrobáriková