• Ne. okt 1st, 2023

Veľká bojovnosť juniorkám cez víkend 4 body nepriniesla

bk-zvolen_bk-slovan-bratislava-63
Juniorky Slovan Bratislava v modrom. Foto: ZV-podujatia.

Počas uplynulého víkendu (29.-30.10. 2016) sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ odohrali basketbalové zápasy 5.a 6. kola v kategórií junioriek, skupina Západ.

V sobotu poobede nastúpili naše dievčatá proti MBK Stará Turá, v nedeľu doobeda hostili BK Slovan Bratislava.

V zápase so Starou Turou rozhodne chceli naše basketbalistky zabojovať a súperovi uchmatnúť 2 body. Proti Slovanistkám chceli Zvolenčanky prekvapiť a získať ďalšie body. Realita však bola úplne iná, aj napriek kvalitným výkonom pod Pustým hradom body nezostali.

V sobotu sa postavili naše dievčatá proti papierovo ľahšiemu družstvu z Turej, ktorých bilancia bola 4 zápasy – 4 prehry . Súperky svojim výkonom prekvapili a počas celého zápasu hrali s domácimi viac než vyrovnanú patiu. Po dvoch štvrtinách bol stav 24:32 a na zvrátenie zápasu zostávali posledné dve dejstvá. Súperky si však držali svoje tempo a po záverečnom hvizde svietilo na tabuli 52:58

Zápas nedeľňajšieho dopoludnia sa proti Slovanistkám vyvíjal pomerne dobre,  naše dievčatá ich svojou hrou zaskočili a zaraz mali pekný náskok, ktorý už v polovici zápasu narástol na 14 bodov a skóre bolo 42:28.

Po prestávke sa však súperky spamätali a začali hrať svoju hru. Naše dievčatá nepúšťali k nejakej väčšej hre, čo po ďalších dvoch štvrtinách stálo Zvolenčanky vedenie. Našťastie pred záverečným hvizdom udržali remízu 70:70.

Na rad teda prišlo 5. minútové predlženie, ktoré si už nenechali súperky ujsť a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 79:81.

Tak či onak, za obidva zápasy treba juniorkám aj napriek prehrám vyzdvihnúť kolektívneho ducha a bojovnosť až do poslednej sekundy zápasu.

Fotografie

BK ZŠ Zvolen – MBK Stará Turá 

BK ZŠ Zvolen – BK Slovan Bratislava

Článok a foto: J. Števonka