Zvolen poteší nové Obchodné centrum – Zlatý Potok

Slávnostné prestrihnutie pásky. Foto: Zdroj TS

TS: Firma KLM real estate a.s. a ROYAL INVEST a.s., je investorom stavby Obchodné centrum Zlatý Potok, ktoré poteší obyvateľov a návštevníkov mesta Zvoen. Spomínaná firma nie je vo Zvolene nováčikom, naopak - za posledných 10 rokov priniesla do tohto mesta investície v hodnote 115 mil EUR a čo je dôležité - zabezpečila vytvorenie 900 pracovných miest.

V auguste 2016 zakúpila pozemok, na ktorom vyrástlo spomínané obchodné centrum a jeho výstavba sa uskutočnila v mesiacoch marec-august 2017.

Ceková investícia dosiahla 3,5 mil.EUR a zahrňuje vybudovanie obchodnej plochy 2.900 m2. Na tejto ploche sa nachádza 5 obchodných prevádzok – potraviny BILLA, drogéria DM DROGERIE, oblečenie a bytové doplnky PEPCO, oblečenie KIK a chovateľské potreby a zvieratá SUPERZOO.

ŠPECIÁLNA SLUŽBA – bankomat s možnosťou výberu nonstop

Predpokladaný je dostatok parkovacích miest – ich počet je 70 a nechýba ani cyklochodník.

O vyjadrenie k stavbe sme požiadali majiteľa spoločnosti KLM real estate a.s. a ROYAL INVEST a.s., Rastislava ČAČKU, ktorý nám povedal: „Najkontroverznejšou témou bol výrub stromov, ktorý sa stretol s nevôľou. Tento výrub však kompenzujeme náhradnou výsadbou zelene v outdoorovom parku MEDENÁ VEŽA, ktorého neoddeliteľnou súčasťou bude okrem detského ihriska, horolezeckej steny aj oddychová zóna. Park sa bude nachádzať na Prachatickej ulici vo Zvolene. Veríme, že občania a návštevníci Zvolena tu nájdu adekvátny oddychový priestor.“

Fotografie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: