Z vyrovnaného zápasu si dva body obniesol UBI Graz

Rozskok v úvode zápasu. Foto: ZV-podujatia

V prvú novembrovú sobotu 4.11.2017 sa na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ konal basketbalový zápas 5. kola v kategórii ASWBL (rakúsko-slovenská ženská basketbalová liga).

Tu po 15-tej začal zápas medzi domácimi hráčkami BK ZŠ Zvolen a momentálnymi tabuľkovými skoro susedmi (5 a 3) a to hráčkami z klubu Union Basketball Initiative - UBI Graz, ktorý v túto sezónu prehral len jeden zápas.

Prvé dve štvrtiny sa dali považovať za značne vyrovnané, možno jemne vytŕčali súperky, ale našim babám sa ich darilo držať pod kontrolou a diváci, ktorí prišli v dosť v hojnom počte boli svedkom kvalitného basketbalu 27:33 po dvoch štvrtinách.

Prestávka nám asi uškodila, nakoľko sa stali dve základné veci. Jednak sa protihráčky poriadne rozbehli a našim sa nedarilo dostať do toho tempa, ktorého sme boli svedkom v prvých častiach 40:50.

Rozuzlenie prišlo v poslednej štvrtine, kedy sa naše hráčky snažili a dali do hry maximum, ale na rozbehnuté hráčky UBI Graz to v tento zápas nestačilo a po záverečnom hvizde bol stav 50:59.

Najbližší domáci zápas odohrajú naše basketbalistky 18.11.2017 proti BK Duchess, začiatok zápasu budeme aktualizovať.