Denisa Ogino pokrstila čačkami prvotinu Zuzany Almáši Koreňovej

Zuzana Almáši Koreňová pri podpise knižky. Foto: ZV-podujatia.

,,Nech je tvoja cesta na knižnom trhu sprevádzaná fantáziou aj farebnosťou ako tieto stužky, nech sa ty ako aj knižočka trbliece na úspešných magazínoch, obrazovkách ako tieto gorálky a nech tvoja pevná vôľa je taká silná ako tieto kryštály a perly a fantázia nech je pestrá a plná ako táto škatuľka týchto čačiek mačiek."

Tieto a nielen tieto slová vyriekla jedna z dvoch krstných mám Denisa Ogino na jednom super uvedení jednej rozprávkovej (pre dospelých) knižnej prvotiny inšpirovanej zo života.

Na jeden taký krst jednej veľkej ženy Vás teraz zavediem.

V kalendári sa veľkými písmenami písal piatok, je niečo pred 17-tou a v banketovej miestnosti zvolenského hotela Academic sa už ozýva dobrá nálada a všade navôkol panuje rodinná atmosféra. Uprostred toho všetkého je autorka Zuzana Almáši Koreňová, ktorú všetci dozaista dobre poznajú, či už keď sa povie Bábky, ktoré liečia dušu, alebo zo série výstav Dvorné dámy a z mnohých ďalších projektov.

Niečo po 17-tej sa úvodným slovom prihovorila prvá krstná mama a konferencierka večera Sanja Nikolov, ktorej po boku sekundovala druhá krstná Denisa Ogino.

Dozvedeli sme sa veľa nielen z pestrého a plodného života autorky, ale veľká časť sa samozrejme točila okolo knihy, o jej zrode, komu je určená (aj páni si prídu na svoje), kto sa v nej nájde a dalo by sa rozhodne o tom písať aj na dve strany, ale opísať tú neopísateľnú atmosféru by sa dalo len ťažko.

Kto však nemohol prísť alebo pozabudol nemusí zúfať, máme tu predsa video.

Po tomto fantastickom úvode prišlo na rad to, na čo už tu všetci netrpezlivo čakali a to samotný akt krstu.

Po ľavej strane Sanja Nikolov, uprostred autorka Zuzana Almáši Koreňová a napravo Denisa Ogino – tri dámy, ktoré si navzájom rozumejú a po pár slovách prevzala do vlastných rúk iniciatívu Denisa Ogino a ani sme sa nenazdali a zaraz sme mali na svete krstom spečatený Remove Before Flight.

Samozrejme, krstom to tu v tento večer nekončilo, kto mal záujem si mohol kúpiť a domov odniesť

túto knižočku a inak ešte hodnú chvíľu sa tu prítomní v spoločnej debate dobre porozprávali a doslova o hocičom, ale to je už iný príbeh.

Nech sa páči priatelia aspoň takto návrat na krst knihy formou videa

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: