Zdravotníci na oddelení AIM vo zvolenskej nemocnici zachraňujú životy s novým prístrojovým vybavením

TS: Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny moderné medicínske prístroje. Ich obstaranie má obrovský prínos hlavne pre pacientov, pretože sa výrazne zvýši ich bezpečnosť pri podávanej anestézii.

Dva nové anestéziologické prístroje veľmi citlivo a presne sleduje viaceré životné funkcie pacientov. Vyznačuje sa vysokou mierou spoľahlivosti, pokročilým monitoringom a umožňujú lepší pracovný postup v rámci anestéziologického tímu.

,,U kriticky chorých a nestabilných pacientov umožňujú nové prístroje rozšírené monitorovanie vitálnych funkcií a pomáhajú presnejšie a včasne liečebne zasiahnuť. Taktiež veľmi citlivo zabezpečujú umelú pľúcnu ventiláciu pacientov počas anestézie s možnosťou viacerých ventilačných režimov prispôsobených individuálnym potrebám každého pacienta. Konštrukcia a moderná technológia prístrojov zodpovedá najnovším požiadavkám na moderné a komplexné riešenie pre vedenie anestézie,“ uviedol MUDr. Thonhauser Róbert, primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Pre potreby oddelenia bol zakúpený i videolaryngoskop, ktorý v prípade sťaženého zaistenia dýchacích ciest pred operačným výkonom alebo pri poskytovaní intenzívnej starostlivosti dokáže lekárovi pomôcť bezpečne zaistiť dýchacie cesty zavedením endotracheálnej kanyly. Pomocou kamery napojenej na videolaryngoskop si dokáže anestéziológ veľmi prehľadne zobraziť pomery v hrtane, ktoré nie je možné pri klasickej laryngoskopii vidieť a umožní mu bezpečné zavedenie dýchacej kanyly.

Doplnením úseku anestézie o videolaryngoskopický prístroj spĺňa oddelenie medzinárodne doporučené medicínske štandardy určené pre postup pri zaistení dýchacích ciest pacienta v prípade sťaženej intubácie.

Nemocnica Zvolen ročne ošetrí desaťtisíce pacientov v regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú hlavne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Nový videolaryngoskopický prístroj spĺňa najvyššie štandardy.

TS: Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK as.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: