• Po. okt 2nd, 2023

Cez víkend nedopriali basketbalistky BK Zvolen súperkám chuť víťazstva

Úvod zápasu proti BK EILAT PU Prešov. Foto: ZV-podujatia

Počas uplynulého víkendu 25. a 26.11.2017 sa podarilo basketbalistkám klubu BK ZŠ Zvolen neskutočné športové divadlo, nakoľko z 5-tich zápasov vzišli ako víťazky vo všetkých dueloch.

Tejto parády boli svedkami tí, ktorí neváhali a navštívili športovú halu na zvolenskom sídlisku Západ a dopriali si tak zápasy troch kategórií.

Dva zápasy odohrali staršie žiačky proti MBK Stará Turá a BK Nové Mesto n/V, spojená kategória juniorky + 1. liga žien taktiež dva zápasy a to najskôr proti BKM Bardejov a potom BK EILAT PU Prešov a hral sa aj duel ASWBL, kedy do Zvolena prišiel ATUS Gratkorn Scorpions.

Poďme sa trošku bližšie pozrieť na jednotlivé zápasy

BK ZŠ Zvolen – BKM Bardejov 47:42 (26:20)

Sobotný zápas, ktorému sa pokojne dá dať prívlastok hašterivý. Počas celého zápasu sa hralo viac na telo a bolo vidieť dosť momentov, kedy sa prešlo aj málinko cez čiaru. Tak či onak, naše baby si držali počas celého zápasu mierny náskok a takto postupne dotiahli zápas k tretej štvrtine. V poslednej to bolo trošku viac dramatické, ale podarilo sa im v pravej chvíli ustáť a dotiahnuť zápas k víťazstvu.

Vyjadrenie k zápasu od BKM Bardejov

Súperovi k výhre gratulujeme. Zvolen je sympatické a ambiciózne družstvo. Má vyrovnaný káder, čo v našom prípade neplatí. Hráčky súpera lepšie využili šancu na víťazstvo, veď o víťazovi sa rozhodlo až v poslednej minúte. Mali sme v závere dvakrát šancu ísť do vedenia, no nevyužili sme to. Súper trojkou sa ujal vedenia a zúfalý pokus o zvrat nevyšiel. Súhlasím, že to bol zaujímavý zápas.

Fotografie

BK ZŠ Zvolen – BK EILAT PU Prešov 61:60 (27:21)

Na Prešovčanky dokážu naše dievčatá zahrať, ale sú to prefíkané líšky (Prešovčanky), ktoré dokážu v nestráženú chvíľku zabrať a zvrátiť prehratý zápas, ale..

Presne toto sa dialo aj v nedeľu doobeda, kedy boli diváci svedkami fantastického basketbalu. Do polčasu nás nechali hrať a držali sa takpovediac v ústraní a 6 bodový náskok sa zdal, že môže prijateľne fungovať.

Po prestávke prišlo k tomu zlomu, kedy sa súperky zomkli, zatlačili a netrvalo dlho a bolo vyrovnané 42:42 a v podstate sa začal od začiatku hrať zápas v poslednej štvrtine. Opäť raz treba pochváliť naše hráčky, že v kritických momentoch sa dokážu zmobilizovať a dotiahnuť zápas na víťazstvo ako v tomto prípade 61:60.

Fotografie

Video

BK ZŠ Zvolen – ATUS Gratkorn Scorpions 39:28 (75:70)

ATUS posmelený po včerajšom víťazstve nad BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica 56:72 predpokladal, že v podobnom duchu si zgustne aj na BK ZŠ Zvolen. Aj v tomto prípade boli diváci svedkami atraktívneho basketbalu. Do prestávky držali naše baby zápas v rukách, ale po prestávke sa vedenia ujali súperky a samotný zápas sa rozhodoval doslova v posledných minútach a po záverečnom hvizde bol stav 75:70

Vyjadrenie trénera (preklad originálu)

Plní elánu a ešte povzbudení včerajším víťazstvom, sme začali hrať. Kvôli malým počiatočným ťažkostiam sme s koncom prvej štvrtiny zaznamenali len 8 bodov. Druhá štvrtina bola vyrovnanejšia, ale nedokázali sme sa priblížiť k silnej hre Zvolenčaniek. Tretia štvrtina nám jednoznačne vyšla. Podarilo sa nám dostať loptu do koša a túto štvrtinu sme vyhrali o 15 bodov. Prvýkrát v tomto zápase sme sa dostali do vedenia, ktoré sme však 2 minúty pred koncom stratili.

Bohužiaľ to dnes nebolo v našich rukách, či už sme skončili ako víťazi alebo porazení, pretože hodnotenie rozhodcov bolo najmä v najdôležitejších momentoch viac ako partizánske.

Fotografie

BK ZŠ Zvolen (ms) – BK Nové Mesto n/V 90:50 (41:22)

Prvý nedeľný zápas patril odvetnému duelu proti Novému mestu a oproti včerajšiemu zápasu bol tento súper trošku lepšieho rangu. Naše staršie žiačky nabudené z víťazstva minulého dňa nedali najmenšiu šancu súperkám a pohodlne zvíťazili vysoko 90:50

Fotografie

BK ZŠ Zvolen (ms) – MBK Stará Turá 82:37 (51:16)

V sobotu poobede sa stretli v odvetnom zápase Zvolen a Stará Turá a o kvalitný priebeh zápasu bolo rozhodne postarané. Síce zápas mal istého favorita a aj samotný priebeh zápasu tomu nasvedčoval, ale súperky rozhodne podávali maximum na palubovke a neraz predviedli pekné herné situácie. Po štyroch štvrtinách a záverečnom hvizde sa ukončil zápas v pomere 82:37.

Hráčky BK ZŠ Zvolen (staršie žiačky a kadetky) 

  • Sára Žatkuliaková, Viktória Bodorová, Katarína Môťovská, Michaela Hrčková, Nina Nováková, Ema Sitková, Adela Bahledová, Erika Poliaková, Federika Rausová, Karla Šlosiariková, Gabriela Melicherčíková, Nina Janštová, Erika Holíková, Nina Mikulová, Alex Luptáková.

Fotografie

Nech sa páči pár fotografií a video.

Článok, foto a video: J. Števonka.