Školáci navštívili karanténnu stanicu na Balkáne

Spoločná fotografia. Foto: Mgr. Anna Fiľová.

Táto akcia vzišla zo spolupráce Centra voľného času Domino Zvolen a žiakov zo ZŠ Nám. mládeže 17 vo Zvolene. 

Žiaci prvého stupňa  spolu s pani učiteľkou (Mgr. Anna Fiľová) patria k milovníkom zvierat, preto sa rozhodli v stredu 22.11.2017 navštíviť zvieratká v karanténnej stanici vo Zvolene. Náš príchod bol sprevádzaný radostným havkaním. Žiaci si najprv pozorne vypočuli „mini“ prednášku, v ktorej sa dozvedeli veľa zaujímavých a prospešných informácií a vypočuli si aj zopár smutných či veselých osudov opustených zvierat. Potom už nasledovala časť programu, na ktorú sa deti najviac tešili. Navštívili psíkov, ktorých nakŕmili a hladkali, neskôr sa s nimi vybrali na prechádzku do blízkeho okolia.

Pre niektorých to bol skôr prekážkový beh alebo silové cvičenie ako prechádzka :-), no venčenie sa všetkým veľmi páčilo. Každý psík sa nechal ochotne hladkať a škrabkať a všetci ich s radosťou kŕmili maškrtami, ktoré  im priniesli. Psíkom doniesli granule, tyčinky, piškóty a iné dobroty. Ich oči hovorili tým najkrajším jazykom na svete, boli vďačné.

Venčenie v útulku sa považuje za dobrý skutok a nám naozaj priniesol dobrý pocit. Tieto zvieratá sú vďačné za každú chvíľu, ktorú im človek venuje, a my sa už tešíme, kedy si to budeme môcť zopakovať.

Všetkým, ktorí prispeli aspoň niečím pre zvieratká, vyslovujeme veľkú vďaku. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí deti v tejto dobrej a peknej veci podporili. Veď ochrana zvierat je výchova k ľudskosti.

Fotografie

Článok: Adam Kelemen – CVČ Domino. Fotografie: Mgr. Anna Fiľová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.