Zvolenská zima odštartovala grandióznym koncertom

Felix Slováček, Natália Olcsváry Hatalová a Richard Rikkon. Foto: ZV-podujatia

V nedeľný večer 26.11.2017 sa priestorom Evanjelického kostola sv. Trojice vo Zvolene rozozneli tóny hudby troch fantastických interpretov počas slávnostného Adventného koncertu.

Richard Rikkon, Felix Slováček a Natália Olcsváry Hatalová bola trojica, ktorá navnadila na sviatočnú atmosféru všetkých prítomných, ktorých bolo neúrekom v tento nedeľný predadventný čas.

Koncert mal síce podtitul Adventný, ale ako bolo v úvode vysvetlené, prvá Adventná nedeľa začína 3.12.2017 a posledná je na Štedrý deň a nakoľko bude každú adventnú nedeľu jeden koncert, nebolo by vhodné, aby sa ten posledný konal 24.12.2017.

Počas takmer dvojhodinového koncertu sa všetci interpreti predviedli nielen sólovo, ale aj v doprovode majstra Richarda Rikkona. Zazneli staršie klasické skladby ako Šavlový tanec, postupne sa prešlo aj modernejším spektrom a dobre známymi skladbami, ako je napríklad úvodná skladba rozprávky Včielka Maja alebo Tri oriešky pre Popolušku a bolo si možné pripomenúť aj Cirkus Humberto v hre na trúbku Felixa Slováčka.

Natália Olcsváry Hatalová sa blysla v tom, čo je jej srdcu blízke a to v speve a nezostalo to len pri jej autorskej tvorbe, excelentne zaspievala aj známe muzikálové piesne.

Najbližšie a to už 3.12.2017 bude Adventný orgánový koncert v podaní interpretov Denisa Gibalová Kabačová a Andrej Sontag – Rímskokatolícky kostol SV. Alžbety – 19:00 vstup voľný.

Richard Rikonn – Šavlový tanec 

Článok, foto a video: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: