Mesto Zvolen ocenilo najlepších športovcov za rok 2016

Spoločná fotografia na záver podujatia. Foto: ZV-podujatia.

Zvolenskí športovci sa už tradične stretli v pondelok 20.marca na spoločnom bilancovaní svojich športových úspechov v minulom roku. Netradične po prvý krát v Rytierskej sieni Zvolenského zámku.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta Zvolen za rok 2016 sa uskutočnilo už po dvadsiaty piaty krát a vyhlasovateľmi ankety sú okrem Mesta Zvolen i občianske združenie Slovenský šport, Zvolenské kultúrne centrum v spolupráci s masovokomunikačnými prostriedkami pôsobiacimi v meste Zvolen s cieľom oceniť mimoriadne výsledky dosiahnuté športovcami mesta Zvolen za príslušný kalendárny rok a propagovať širokej verejnosti najúspešnejších športovcov a ocenením výsledkov motivovať najmä mladú generáciu k aktívnemu vzťahu k telovýchovným a športovým aktivitám, ktoré sú najlepšou prevenciou v boji proti drogovým a iným závislostiam a predpokladom zdravého a pokojného životného štýlu.

O výbere ocenených športovcov i športových kolektívov rozhodla komisia v zložení :

 • Stanislav Černák – športový redaktor MY – Zvolensko podpolianske noviny, Ján Števonka – redaktor internetového portálu ZV Podujatia a Marek Rojík – športový referent Zvolenského kultúrneho centra.

Oceneným odovzdala ceny, poháre a ďakovné listy primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová, prítomní boli i viceprimátor Ing. Jaroslav Stehlík a Ing. Jozef Mikuš – prednosta MsÚ a zároveň poslanec BBSK, ako i poslanci MsZ. O obrovskom záujme o podujatie svedčila i zaplnená Rytierska sieň a nebývalá účasť médií. Po odovzdaní cien sa každý s ocenených podpísal do Kroniky Mesta Zvolen.

Podujatím sprevádzal ako moderátor Richard Sanitra, síce pôsobil distingvovane, no pri uvádzaní jednotlivých ocenených pôsobil úsmevne snahou diskutovať „k veci“. Na veľmi kvalitnej úrovni zabezpečil vizualizáciu a ozvučenie Vladko Tanečka s kolektívom.

O tradičné spestrenie podujatia sa postarali svojim vystúpením dievčatá z tanečnej školy Zuzany Niščákovej, výborná speváčka Janka Poliaková sólo i s doprovodom Radoslava Sasáka na klávesoch reprezentujúcich umeleckú školu Pink Harmony Academy a klaviristu Martina Kubíniho zo Súkromnej základnej umeleckej školy Heuréka.

Po druhý krát aj v tomto ročníku ankety bolo uskutočnené verejné hlasovanie obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete. Cenu obyvateľov mesta Zvolen v kategórii dospelých s najväčším počtom hlasov získali až dve TOP športovkyne. Nelli Novodomská trinásťročná zverenkyňa trénerky Ing. Barbary Machalovej sa venuje fitnesu detí. Reprezentantka Slovenska v uplynulom roku získala na rôznych pretekoch na Slovensku aj v zahraničí viac ako 11 víťazstiev na Majstrovstvách republiky, Európy i sveta. Timea Trajteľová dvadsaťdva ročná profesionálna pretekárka v Bikini fitnes pod vedením Natálie Lénartovej je slovenskou reprezentantkou a v uplynulom roku získala tituly v juniorskej kategórii na Majstrovstvách republiky, Európy i sveta a striebro na Majstrovstvách sveta už v kategórii žien. Cenu preberal Timein otec Ing. Stanislav Trajteľ.

 • V kategórii jednotlivec dospelý bola ocenená bez poradia trojica reprezentantiek Slovenska, juniorska fitneska Tatiana Kožuchová, zjazdová lyžiarka Tereza Jančová a profesionálna fitneska Timea Trajteľová.
 • V kategórii jednotlivec – mládež bolo ocenených 5 športovcov bez poradia.
 • Vodní slalomári Allan Porubský a Barbora Kortišová, tenista Norbert Marošík, karatista Pavol Szolár a plutvová plavkyňa Zuzana Hrašková.
 • V kategórii výrazný športový talent bolo ocenených 5 športovcov bez poradia. Bedmintonista Andrej Antoška, Katarína Kuzmová a Damián Korečko i Nelli Novodomská reprezentujúci vo fitnes detí a zjazdová lyžiarka Rebeka Jančová.
 • V kategórii športový kolektív dospelí boli ocenení Hokejový klub mesta Zvolen – muži, Mestský Volejbalový Klub Zvolen – muži a TJ Slávia Technická univerzita Zvolen – volejbal ženy.
 • Medzi športovými kolektívmi mládeže dominovali starší žiaci Atletického klubu Danica, plavci Calypso – štafeta chlapci a kadeti Mestského volejbalového klubu Zvolen.

Už po šiesty krát bola vyhlásená kategória “Legenda Zvolenského športu” a do pomyselnej siene slávy Zvolenského športu bola uvedená 71 ročná aktívna atlétka a trénerka Danica Sokolíková, ktorá pracuje vo Zvolenskej atletike od roku 1960. Majsterka Československa a reprezentantka vo vrhu guľou a bývalá držiteľka Slovenských rekordov vo vrhu guľou, pretekárka veteránka, účastníčka ME a MS, kde obsadzuje miesta v prvej osmičke v hode kladivom. Trénerka a funkcionárka v Lokomotíve Zvolen a teraz v Atletickom Klube Danica Zvolen, ktorého je aj zakladateľkou a rekordných 56 rokov nevynechala ako aktívna pretekárka ani jedny Majstrovstvá republiky v atletike v aktuálnej kategórii. Ako trénerka vychovala niekoľko Majstrov Slovenska.

V tomto roku nebola vyhlásená kategória tréner roka.

Absolútnou víťazkou ankety „Športovec roka“ sa stala osemnásťročná fitneska Tatiana Kožuchová vedená trénerkou Natáliou Lenártovou. Táňa je slovenskou reprezentantkou a už odovzdáva svoje skúsenosti aj deťom vo Zvolenskom klube B-star. Zvíťazila vo fitnes žien aj junioriek nielen na Majstrovstvách Slovenska, ale i Európy a na Majstrovstvách Európy vo fitnes junioriek sa stala absolútnou víťazkou. Po skončení oficiálnej časti programu prebehlo tradičné spoločné fotografovanie pre médiá a potom absolvovali ocenení rozhovory pre média a tradičné občerstvenie na záverečnom raute.

Fotografie

OCENENIA A ÚSPECHY

Cena obyvateľov mesta Zvolen –

Nelli Novodomská

Sa narodila v roku 2004. pod vedením trénerky Ing. Barbary Machalovej sa venuje Fitnessu detí. Vo verejnom hlasovaní získala viac ako 1000 hlasov Je niekoľkoročnou Reprezentantkou Slovenska. V uplynulom roku získala na rôznych pretekoch na Slovensku aj v zahraničí viac ako 11 víťazstiev, z najväčších spomenieme:

 • Majstrovstvá Slovenskej republiky v Trenčíne – 1. Miesto
 • Majst. Europy v Budapešti – 1. Miesto
 • Majst. Sveta v Novom Sade – 1. miesto

Timea Trajteľová

sa narodila v roku 1995 profesionálne sa venuje Bikini fitness. Trénuje ju : Natália Lénartová. Timea je slovenskou reprezentantkou, a vo verejnom hlasovaní získala viac ako 1000 hlasov.

V uplynulom roku získala niekoľko víťazstiev na rôznych podujatiach a to v ženskej aj juniorskej kategórii.

 • Majstr. Slovenska juniorov – 1. Miesto
 • Majstr. Slovenska žien – 1. miesto
 • Majstrovstvá europy juniorov – 1. Miesto
 • Majstrovstvtá sveta žien – 2. miesto
 • Majstrovstvtá sveta juniorov – 1. miesto

Kategória Jednotlivec – dospelý –

Tatiana Kožuchová

Sa narodila v roku 1999 a od detstva sa venuje Fitness. Momentálne ju vo svojej kariére vedie Natália Lenártová. Táňa je slovenskou Reprezentantkou.

Minulý rok Reprezentovala Slovensko aj mesto Zvolen na veľa podujatiach kde dosiahla skvelé úspechy. Okrem súťaží odovzdáva svoje skúsenosti aj deťom vo Zvolenskom klube B-star. Najväčšie úspechy:

 • Majstrovstvá slovenska vo fitness žien aj junioriek – 1. miesto
 • Majstrovstvá Európy vo fitness žien – 1. miesto
 • Majstrovstvá Európy vo fitness junioriek – 1. miesto
 • majstrovstvá europy vo fitness junioriek – Absolútna víťazka.

Tereza Jančová

Sa narodila v roku 1999 a venuje sa Zjazdovému lyžovaniu

Tereza v sezóne 2015/2016 ako prvý rok juniorka získala v rebríčku FIS 33,61bodov. V obrovskom slalome je na Slovensku medzi juniorkami a ženami už na 3. mieste !!! za Vlhovou a Kantorovou.Je členkou juniorskej reprezentácie Slovenska U-21 v sezóne 2015/2016. Aj vďaka týmto výborným výsledkom sa stala účastníčkou II. Zimnej mládežníckej olympiády v Lillehameri 2016, kde úspešne reprezentovala Slovensko aj mesto Zvolen. Najcennejším umiestnením bolo 10. miesto v superkombinácii. Na Majstrovstvách slovenska juniorov a dospelých získala v slalome v ženách 3. miesto a v junioroch 2. miesto za Petrou Vlhovou!. V žiackej kategórii sa stala celkovo sedemnásobnou Majsterkou slovenska v zjazdovom lyžovaní.

Timea Trajteľová

sa narodila v roku 1995 profesionálne sa venuje Bikini fitness. Trénuje ju : Natália Lénartová. Timea je slovenskou reprezentantkou, a vo verejnom hlasovaní získala viac ako 1000 hlasov.

V uplynulom roku získala niekoľko víťazstiev na rôznych podujatiach a to v ženskej aj juniorskej kategórii.

 • Majstr. Slovenska juniorov – 1. Miesto
 • Majstr. Slovenska žien – 1. miesto
 • Majstrovstvá europy juniorov – 1. Miesto
 • Majstrovstvtá sveta žien – 2. miesto
 • Majstrovstvtá sveta juniorov – 1. miesto

Kategória jednotlivec – mládež

Allan Porubský

Tento mladý muž narodený v roku 2002 sa venuje Vodnému slalomu, zjazdu a šprintu na divokej vode Trénuje ho Imrich Vida a Peter Slašťan V roku 2016 dosiahol niekoľko pekných úspechov.

 • Na Majstrovstvách slovenskej republiky Dorastu – získal 2x 1. miesto a 2×2. Miesto v K1M
 • Na Európskom poháre juniorov do 14 rokov – získal 2. miesto v C1M a 3. miesto v K1M

Barbora Kortišová

r.nar.: 2001 – šport: Vodný slalom, zjazd a šprint na divokej vode tréner: Peter Slašťan

Barborka sa ako Slovenská repretentantka umiestnila v Slovenskom pohári juniorov ECA do 16 rokov na 3. mieste v kategórii K1Ž, na Majstrovstvách slovenska dorastu získala 4x 1. miesto v kategórii K1Ž . Najväčšie úspechy však dosiahla na Majstrovstvách sveta v bosnianskej Banja Luke a to 3. miesto v zjazde C2W a 1. miesto v šprinte C2W spoločne v dvojici s Katarínou Kopúnovou.

Norbert Marošík

r. nar.: 2004 šport: tenis tréner: Dávid Tužinský

sa stal vo svojej kategórii regionálnym majstrom slovenska vo dvojhre aj vo štvorhe, Norbert sa stal letným majstrom slovenska vo štvorhre, a vicemajstrom v dvojhre, vyhral v uplynulom roku 8 turnajov vo dvojhre aj vo štvorhre. Stal sa halovým majstrom slovenska vo dvojhre aj v štvorhre.

Pavol Szolár

r.nar.: 2000 športové odvetvie: Karate – kata tréner Miroslav Slížik Slovenský reprezentant.

Počas roku 2016 získal viac ako 12 prvých miest na rôznych podujatiach na slovensku aj v zahraničí z najväčších spomenieme:

 • Majstrovstvá slovenska – kata juniori 16 – 17 rokov – 1. miesto
 • Majstrovstvá európy – kata kadeti 14 – 15 rokov
 • Majstrovstvá európy SSHRKA (Slovenská Shito Ryu Karate Asociácia) – kata kadeti 14 – 15 rokov – 1. miesto

Zuzana Hrašková

Zuzka sa už niekoľko rokov venuje plutvovému plávaniu. V roku 2016 dosiahla niekoľko skvelých výsledkov. Stala sa 6 násobnou majsterkou Slovenskej republiky.To však nebolo všetko. Zúčastnila sa Majstrovstiev sveta juniorov kde obsadila jedno 2. a jedno 3. miesto. V ruskom meste Tomsk sa v konkurencii 250 pretekárok z celého sveta stala víťazkou Svetového pohára.

Výrazný športový talent –

Andrej Antoška

rok narodenia 2002 športové odvetvie : bedminton tréner: Ján Jurčiak

Reprezentant Slovenska do 15 rokov štartoval v roku 2016 na rôznych medzinárodných turnajoch po celom svete a nie len vo svojej kategórii, ale nestratil sa aj v kategóriách s o niekoľko rokov staršími pretekármi.

 • Majstrovsvtá slovenska do 15. rokov – 1. miesto v dvojhre, štvorhre aj v zmiešanej štvorhre
 • Majstrovstvá slovenska v kategórii do 17 rokov – 1. miesto v dvojhre aj štvorhre a 2. miesto v zmiešanej štvorhre
 • Majstrovstvá slovenska do 19 rokov – 3. miesto v štvorhre
 • Majstrovstvá európy do 15 rokov – 9. miesto v štvorhre a 33. miesto v dvojhre
 • Majstrovstvá europy do 17 rokov – 17. miesto v štvorhre.

Damián Korečko

Sa narodil v roku 2005. a pod vedením trénerky Zuzany Niščákovej je reprezentantom SR vo fitness detí . V uplynulom rokuzískal niekoľko skvelých výsledkov.

 • Slovenský pohár – 7x 1. miesto
 • Majstrovstvá slovenska – 1. miesto
 • Majstrovstvá europy – 1. miesto
 • Majstovstvá sveta – 3. miesto

Katarína Kuzmová

Narod. v roku 2009 športové odvetvie: fitness detí do 7 rokov tréner: Zuzana Niščáková Je Reprezentantkou SR. Z úspechov v minulom roku spomenieme

 • Slovenský pohár – 4x 1. miesto 2x 2. miesto, 1x 3. miesto
 • Majstrovsvtvá slovenska – 1 . miesto
 • Majstorvstvá európy – 1. miesto
 • Majstrovstvá sveta – 1. miesto

Nelli Novodomská

Sa narodila v roku 2004. pod vedením trénerky Ing. Barbary Machalovej sa venuje Fitnessu detí. Vo verejnom hlasovaní získala viac ako 1000 hlasov Je niekoľkoročnou Reprezentantkou Slovenska. V uplynulom roku získala na rôznych pretekoch na Slovensku aj v zahraničí viac ako 11 víťazstiev, z najväčších spomenieme:

 • Majstrovstvá Slovenskej republiky v Trenčíne – 1. Miesto
 • Majst. Europy v Budapešti – 1. Miesto
 • Majst. Sveta v Novom Sade – 1. miesto

Rebeka Jančová

Sa narodila v roku 2003. podobne ako jej sestra Tereza sa venuje zjazdovému lyžovaniu. Stala sa celkovou víťazkou v slalome aj obrovskom slalome v mladších žiačkach na medzinárodných pretekoch FIS Skiinter kritérium Říčky aj Vrátna. Na pretekoch FIS Skofja Loka (Slovinsko) získala v slalome výborné 5. miesto. Na MSR žiakov získala titul Majsterky Slovenska v slalome aj obrovskom slalome. Stala sa celkovou víťazkou Slovenského pohára vo svojej kategórii, hoci súťažila s o rok staršími dievčatami…. Takisto sa stala absolútnou víťazkou aj v hodnotení oboch disciplín- slalomu aj obrovského slalomu. Na Donald Duck Hemsedal v obrovskom slalome dokázala zvíťaziť . V slalome získala výborné 3.miesto! Na pretekoch Geilo Alpine cup v nórsku zvíťazila v slalome aj obrovskom slalome, v superkombinácii skončila na 2.mieste Stala sa tak celkovou víťazkou týchto pretekov v kategórii mladšie žiačky.

Športový kolektív Dospelí

Hokejový klub mesta Zvolen – muži

Šport: Ľadový hokej , Kapitán v sezone 2015/2016: Juraško Michal, asistent kapitána Lukáš Jurík, tréner: Turek Jozef

Naši hokejisti v minulej sezóne pod vedením trénerského dua Jozef Turek a Andrej Podkonický obsadili v najvyššej slovenskej hokejovej lige krásne 4. miesto. Kapitánom bol Juraško Michal a asistentom kapitána Lukáš Jurík.

Mestský Volejbalový Klub Zvolen – muži

Šport: volejbal , hrajúci tréner: Martin Vaško , kapitán: Ján Orolín

Volejbalistom MVK Zvolen sa podarilo v sezóne 2015/2016 jednoznačne zvíťaziť v 1. volejbalovej lige, kedy z 32 zápasov vyšlí víťazne v 29tich a len 3 krát sklonili hlavu pred súperom . V následnej baráži o postup do najvyššej súťaže Extraligy si vybojovali postup.

TJ Slávia Technická univerzita Zvolen – volejbal ženy

Šport: volejbal , tréner Marián Uvaček, ,kapitán: Jana Tužinská

Volejbalistkám sa podarilo v prvom roku pôsobenia v najvyššej volejbalovej súťaži žien obsadiť vynikajúce 6. miesto

Športový kolektív mládež

Atletický klub Danica – starší žiaci

Šport: atletika tréner: Danica Sokolíková, Koreň Ján kapitán: Melicherčík Ján

Družstvo žiakov v zložení: Roman Ruman, Radoslav Franko, Jakub Mihaľko, Erik Šimek, Tomáš Palaj, Michal Mistrík, Igor Gallay, Viktor Neuman, Patrik Mařík, Andrej Puškáš, Matej Blaško, Marek Koreň, Tomáš Franko

Členovia družstva dosahovali v rámci jednotlivých kôl Majstrovstiev Slovenska výborné umiestnenia Nakoniec obsadili konečné druhé miesto.

Calypso – štafeta chlapci

Šport: plutvové plávanie, kapitán: Vajda Marek, tréner: Ing. Vratislav Hastík

Družstvo v zložení Žlnka Peter, Pribylina Jozef, Vajda Marek, Sarvaš Patrik dokázala v roku 2016 zvíťaziť a získať aj jedno tretie miesto na Majstrovstvách Slovenska medzi mužmi na 4x 200 m

Mestský volejbalový klub Zvolen – kadeti

Šport: volejbal kapitán: Bambura Tomáš tréner : Jeránek Juraj, Hassová Martina

Kadeti Mestského volejbalového klubu si druhým miestom v súťaži kadetov oblasť Stred vybojovali postup na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska na ktorom obsadili konečné 4. miesto.

Legenda Zvolenského športu

Danica Sokolíková

r. narodenia 1946 Šport: atletika

…..pracuje vo Zvolenskej atletike od roku 1960 ako pretekarka Majsterska Ceskoslovenska a reprezentantka, vo vrhu gulou a byvala drzitelka Slovenskych rekordov vo vrhu gulou,pretekarka veteranka,ucastnicka ME a MS,kde obsadzuje miesta v prvej osmicke v hode kladivom.,trenerka a funkcionarka v Lokomotive Zvolen a teraz v Atletickom Klube

Danica Zvolen.,ktoreho je aj zakldatelka.V roku 2016 sa dozila 70 rokov,56 rokov nevynechala ako aktivna pretekarka ani jedno Majstrovstvo republiky v atletike v danej kategorii. Ako trénerka vychovala niekoľko majstrov slovenska.

Absolútny víťaz

Tatiana Kožuchová

Sa narodila v roku 1999 a od detstva sa venuje Fitness. Momentálne ju vo svojej kariére vedie Natália Lenártová. Táňa je slovenskou Reprezentantkou.

Minulý rok Reprezentovala Slovensko aj mesto Zvolen na veľa podujatiach kde dosiahla skvelé úspechy. Okrem súťaží odovzdáva svoje skúsenosti aj deťom vo Zvolenskom klube B-star. Najväčšie úspechy:

 • Majstrovstvá slovenska vo fitness žien aj junioriek – 1. miesto
 • Majstrovstvá Európy vo fitness žien – 1. miesto
 • Majstrovstvá Európy vo fitness junioriek – 1. miesto
 • majstrovstvá europy vo fitness junioriek – Absolútna víťazka.

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka

Pridaj komentár