Primátorka po snehovej kalamite: „Všetkým Zvolenčanom sa úprimne ospravedlňujem.“

Chodník na zimný štadión vo Zvolene. Foto: ZV.podujatia.

TS: Predvčerajšie husté sneženie narobilo vrásky na čelách šoférov i chodcov. Snehová kalamita zasiahla Zvolen v plnej sile, mesto sa z nej spamätáva len veľmi pomaly. Najviac kritiky prichádza na neodhrnuté cesty či chodníky.

„Keď som pri včerajšom hustom snežení vyzývala ľudí na trpezlivosť, netušila som, že budem prvá, ktorá ju stratí. Keď ani večer neboli mnohé cesty či chodníky napriek uisteniam zo strany dodávateľskej spoločnosti odhrnuté, požiadala som jej predstaviteľov o osobné stretnutie,“ vysvetľuje situáciu primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Stretnutie sa uskutočnilo dopoludnia na mestskom úrade, primátorka sa kompetentných pýtala na dôvody pomalého postupu prác. „Časť argumentov som prijala – snežilo príliš husto, niekoľko strojov sa pokazilo kvôli ich nepretržitému používaniu. Rovnako beriem, že v mnohých prípadoch technika nemohla zasiahnuť kvôli zle parkujúcim autám. Potiaľto tomu ešte ako tak rozumiem. Ale aby nebol odhrnutý chodník k nemocnici, cesty, ktoré sú v kopcoch, aby sa nám 24 hodín po snežení krížili na neprejazdných cestách autobusy MHD, to už je nad moje chápanie.

Môže sa stať, že technika nestíha. Snežilo príliš husto a problémy mali aj mnohé iné mestá. Prečo nám však zástupcovia dodávateľskej spoločnosti až do dnešného poludnia neoznámili, že potrebuje pomoc, to si vysvetliť neviem. Ešte počas stretnutia sme s prednostom úradu telefonicky urýchlene požiadali o pomoc s dodaním techniky iné spoločnosti. Je pravda, že v súčasnej situácii je náročné zohnať čo i len jediný odhŕňač, napriek tomu sa nám pár voľných kusov predsa len podarilo nájsť a v tejto chvíli už sú v uliciach nášho mesta. Veríme, že hlavné cesty a chodníky sa podarí vyčistiť do večera. Akonáhle pominie havarijný stav, budem sa samozrejme s predstaviteľmi spoločnosti VAHOKAD baviť o sankciách.

Rozumiem, že hnev ľudí je namierený voči mne, som primátorka mesta. Často však musím plniť úlohu štatistu. Napríklad pri verejných obstarávaniach, keďže zákony sú nastavené tak, že v nich môžu víťaziť firmy, ktoré možno nie sú plne pripravené na takúto záťaž. To však nie je výhovorka. Uvedomujem si, že nesiem zodpovednosť a týmto sa všetkým Zvolenčanom úprimne ospravedlňujem,“ dodala zvolenská primátorka.

TS: PhDr. Martin Svatuška referent pre styk s verejnosťou Mesto Zvolen. Foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: