Reklamy

V Detve sa uskutočnil 4. ročník Poľana Cup-u

Nechýbali na ňom ani zverenkyne ŠKK Zvolen

TS: Uplynulý týždeň do Detvy na 4. ročník Poľana cup prihlásilo svojich pretekárov 24 klubov Slovenska a 1 zahraničný (CZE).

V 6. kole pretekov Slovenského pohára (SP) súťažilo 142 dievčat v 11 vekových kategóriách a 14 chlapcov v 4 kategóriách. Mimo SP pretekalo aj 24 IK v 4 kategóriách. Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) v Detve reprezentovalo 7 krasokorčuliarok v 5 kategóriách. V piatok 1. decembra sa svojou voľnou jazdou predstavila v 7 ročných nádejach (N7) Ela Marková, ktorá sa so ziskom 10,95 b. umiestnila na 10. mieste. V N8 súťažila Soňa Nemcová, ktorá obsadila so ziskom 15,35 b. 10. miesto a Martina Vavrincová 11. miesto s 15,27 bodov. V sobotu pokračovali preteky voľnými jazdami 11-ročných ml. žiačok. Dominika Nociarová sa umiestnila na 9. mieste s 22,60 b. V kategórii 12-ročných ml. žiačok sa Laura Debnárová s 36,40 b. umiestnila na 4. mieste a Karin Ištokovičová s 25,94 b. na 6. mieste. V kategórii st. žiačok Dorota Marková bola po krátkom programe na 17. mieste a celkove s voľnou jazdou obsadila 17. miesto s bodovým ziskom 45,79.

V mrazivú nedeľu na 2. ľadovú plochu zvolenského zimného štadióna prišiel Mikuláš a nielen medzi ŠKK deti ale aj ich súrodencov, kamarátov a rodičov. Na tradičné Mikulášske korčuľovanie sa nás zišlo viac ako 80. Po odchode Mikuláša si deti našli v čižmičkách pozdrav od neho vo forme darčekov. Veselá nálada, rozžiarené detské očká a už tradične pohoda a rodinná atmosféra to bol 8. ročník Mikuláša na ľade v podaní ŠKK.

Už v pondelok 4. decembra odcestujú 4 krasokorčuliarky ŠKK so svojou trénerkou Janou Zrubecovou do Maďarska na 11th Santa Claus Cup, na jedny z najväčších a najprestížnejších krasokorčuliarskych pretekov v Európe. V Budapešti sa predstaví viac ako 500 krasokorčuliarov zo 42 krajín sveta.

Dominika Nociarová a trénerka Jana Zrubecová. Foto: Archív ŠKK Zvolen

 

TS: Mária Zrubecová (mz). Foto: archív ŠKK Zvolen.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.