Reklamy

Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen reprezentovali Zvolen v Budapešti

TS: Po náročnom víkende, keď 7 krasokorčuliarok Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) absolvovalo 6. kolo pretekov Slovenského pohára (SP) v Detve, čakali na pretekárky ŠKK hneď od pondelka 4. decembra medzinárodné preteky v Maďarsku.

Budapeštiansky Tuske Ice Rink hostí 4.-10. decembra viac ako 500 krasokorčuliarov a tanečných párov zo 42 krajín sveta. Väčšina účastníkov pochádzala z Európy, no v Budapešti súťažili aj krasokorčuliari napr. z Mexika, Singapuru, Juhoafrickej republiky, Filipín, Tchaj-wanu, Hong-kongu, Turecka či Izraela. Slovenskí krasokorčuliari mali zastúpenie v 8 dievčenských kategóriách - 17 pretekárok a 5 chlapcov v 3 kategóriách.

Na 11th Santa Claus Cup, jednom z najväčších a najprestížnejších krasokorčuliarskych pretekoch v Európe, vycestovali aj 4 krasokorčuliarky ŠKK so svojou trénerkou Janou Zrubecovou. V najmladšej kategórii, Chicks súťažila 6 – ročná Ela Marková spolu s malými krasokorčuliarkami zo 6 krajín – AUT, CRO, HUN, SVK, TUR, UKR. Ela sa s bodovým ziskom 10,55 umiestnila na 12. mieste. V kategórii Chicks 7 – ročných Soňa Nemcová obsadila 11. miesto s 18,30 bodu Súťažila s dievčatkami z 8 krajín – AUT, CRO, CZE, HUN, SVK, ROU, SLO, UKR. V kategórii Novices A1 sa Dorota Marková umiestnila na 30. mieste a Laura Debnárová na 19. mieste. Dievčatá súťažili s pretekárkami zo 16 krajín – AUT, HUN, SWE, SVK, RSA, GER, GRE, BUL, SGP, TUR, GBR, FRA, FIN, CZE, UZB, ROU. Krasokorčuliarskych pretekov Santa Claus Cup sa pretekárky ŠKK zúčastňujú a zbierajú cenné medzinárodné skúsenosti už 6. súťažnú sezónu.

Už koncom týždňa 9.-10. dec. čaká na 3 pretekárky ŠKK ďalšie, v poradí už 7. kolo pretekov SP, ktorého usporiadateľom bude Kraso klub Žilina – 36. ročník Veľkej Ceny Žiliny.

Soňa Nemcová a Ela Marková s trénerkou Janou Zrubecovou. Foto: archív ŠKK Zvolen

TS : Mária Zrubecová (mz). Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.