• Ut. feb 7th, 2023

Oslabený káder ženských hokejistiek nebodoval v Prešove

ByIMG_1979

jan 21, 2013 ,
zhkm-zvolen-sarisanka-presov-ilustracne
Ilustračné foto: Ján Števonka.

V sobotu 19.1.2013 cestovali chorobou zdecimované Zvolenčanky na zápas 18. kola hokejovej ligy žien do Prešova. Na východ republiky nemohli pre zdravotné problémy a pracovné povinnosti odcestovať až 4 hráčky.

Po poslednom víťazstve s Banskou Bystricou si chceli Zvolenčanky pripísať ďalšie body. Proti favoritovi nastúpili bez rešpektu a vytvorili si niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázali využiť. Výborným korčuľovaním a dodržiavaním taktických pokynom nedovolili Prešovčankách streliť gól.

Po 1.tretine odchádzali dievčatá do šatní za stavu 0:0. Do strednej časti vstúpili lepšie domáce hráčky, keď bleskovo po 11 sekundách potrestali vylúčenie Zvolenčaniek. Situácia sa opakovala o pár minút neskôr, keď ďalšiu ponúknutú presilovku využili domáce korčuliarky na zvýšenie svojho náskoku. Na konci 2.tretiny sa Zvolenčankám konečne podarilo streliť gól, keď puk do bránky dotlačila Sakalíková, takisto v presilovej hre. O pár sekúnd neskôr však domáce hráčky dokázali získať späť 2-gólové vedenie.

V záverečnom dejstve došli Zvolenčankám fyzické aj psychické sily a inkasovali ešte 2x. Zápas sa teda skončil 5:1 a 3 body ostali na východe republiky.

Ostatné výsledky 18. kola:

  • HK Poprad s.r.o. – MHK Martin 2:3 gws (0:2, 1:0, 1:0, 0:0)
  • HC Topoľčany – HC Spiš.N.V. 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Viac informácií o klube ŽHKm Zvolen nájdete na ich FACEBOOK stránke

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma