Poznáme víťaza Zelenej bodky za Jarnú očistu mesta Zvolen

ocista-mesta-zvolen-16

Pred obedom ešte jedna taká menšia spoločná fotografia. Foto: ZV-podujatia.

Spolu vyzbierame viac s podtitulom Jarná očista mesta spolu s Vami. Pod týmto názvom sa nielenže skrývalo, ale aj prebiehalo podujatie - upratovanie na území všetkých mestských častí vo Zvolene.

Podujatie organizačne vzišlo od mesta Zvolen a konalo sa 23.4.2016 od 8-mej do 12-tej hodiny a celkovo podujatie zapadlo do podujatí v rámci Dňa zeme.

Tá najšikovnejšia mestská časť napokon mala získať tzv. zelenú bodku, teda vybranú lokalitu, ktorú mesto za odmenu premení na relaxačnú zónu. Zelenú bodku za jarnú očistu získali Podborovčania.

Každá mestská časť mala svojho koordinátora, ktorý sa staral o hladký priebeh upratovania tej svojej časti. Napríklad pri ZŠ Hrnčiarskej v centrálnej mestskej zóne východ a západ sa konal nielen v telocvični, ale aj na školskom dvore program a hrala tu hudba.

Po poctivej robote sa žiadalo poriadne najesť, ba i dačo k tomu dobrého zapiť. Nuž, v tomto nebol problém a zástupcovia každej mestskej časti vo svojom veliteľskom stane pohostili všetkých, ktorí priložili ruku k dielu. Podával sa fantastický hustý guláš a komu bolo málo, ten dostal aj dupľu.

Počas obedovania sa všetci zapojili aj do družnej debaty a zaraz tu panovala fantastická atmosféra.

Nezúčastnil som sa na stanovištiach všetkých mestských častí, iba na sídlisku Západ, ale podľa fotografií a referencií z ostatných miest sa dá povedať, že táto akcia rozhodne priniesla úžitok každému naokolo.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: