Zvolen sa konečne dočkal plaveckých úspechov aj v „klasike“ a ligotalo sa aj zlato

Plavci zo Zvolena s vynikajúcimi výsledkami na M-SSO.

 

Pred pretekmi. Foto: zdroj TS

TS: Počas uplynulého víkendu sa plavci z plaveckého klubu Swim Warriors Zvolen zúčastnili na jarných Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti. Na štarte v žilinskom 50 m bazéne sa predstavili desiati zvolenskí pretekári. Najlepšie si počínala Emma Bitalová, ktorá si v „znakárskych“ disciplínach vyplávala tri cenné kovy. V tých najrýchlejších, na 50 a 100 metrov, získala najcennejší kov a výrazne si zlepšila aj svoje osobné maximá. V najdlhšej disciplíne 200m znak jej výkon postačoval na bronzovú priečku. Ten istý kov si vybojovala aj na trati 200 metrov prsia.

Druhou najúspešnejšou pretekárkou bola Lucia Hovorková, ktorá si dokázala vyplávať dve strieborné medaile. Obe na 200 metrových tratiach v disciplínach motýlik a voľný spôsob.

Taktiež jej z celej zvolenskej výpravy pripadlo najviac nepopulárnych štvrtých miest.

Veľkým a milým prekvapením bola Ema Šimková, ktorá pri prvom vážnejšom štarte v druhej najstaršej kategórií zaznamenala v prsiarskych disciplínach medailové zápisy. V kratšej päťdesiatke dosiahla na bronzový stupienok ale v dlhšej „dvojstovke“ sa posunula o jednu priečku vyššie a získala striebornú medailu. Najväčšie osobné zlepšenie zaznamenala Katarína Dvorščíková, ktorá na sto metrov znak prekonala svoje predchádzajúce osobné maximum o 47%. Počas pretekov plávala disciplínu za disciplínou vo svojom osobnom maxime. Ďalšími vynikajúcimi zlepšeniami sa prezentoval pretekár Jakub Siheľský, ktorý si vylepšil osobné maximá v troch disciplínach a dvoch ďalších si vytvoril štartovú pozíciu do ďalších bojov v plávaní. Osobné zlepšenia zaznamenali proti koncu decembra minulého roka aj ostatní pretekári a pretekárky. Elisabeth Hatiarová zaznamenala dve osobné zlepšenia, Matej Siheľský taktiež s dvomi osobnými maximami. Victoria Mináčová si zlepšila osobné maximá dvoch disciplínach.

Veľkú pozornosť si zaslúži talentovaný Andrej Mlynárik, ktorý pri svojom debute aj s bratom Jakubom Mlynárikom dosiahli veľmi kvalitné časy, ktoré nám dávajú možnosť ďalej pracovať a posúvať ich hranice v športovom plávaní. Všetci pretekári plávali na hrane svojich možností a dosiahli hodnotné výsledky.

Etablovanie športového plávania vo zvolenskom bazéne sa teda niečo po vyše roku ukázalo ako prezieravý a perspektívny krok. Bojovníkom budeme ďalej držať palce, nech im chuť a entuziazmus nevyprchá.

TS a foto: -vap-

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: