• St. nov 30th, 2022

Calypsáci prvý krát na Stredoeurópskom pohári

ByIMG_1979

mar 16, 2018

TS: Dňa 3.3.2018 sa zvolenská plaváreň stala dejiskom Stredoeurópskeho pohára mládeže v plávaní s plutvami a hostila tak kluby zo Slovenska, Poľska a Česka. Klub športového potápania Calypso sa na tomto preteku zúčastnil po prvý krát v histórii. Počet štartujúcich bol obmedzený, no napriek tomu pretekári Calypsa zabodovali a domov odnášali cenné trofeje.

Medzi dievčatami dominovali staršie pretekárky z kategórie B. Darilo sa najmä Aďke Sekerešovej, ktorá získala tri bronzové priečky z disciplín 100 BF, 400PP a 50RP. V jej kategórii pridala jednu medailu aj Katka Oklepková a to striebro na 50RP.

Mladšie dievčatá reprezentovala najmä Lucka Oklepková (kategória D), ktorá vybojovala bronz na 400PP, Emka Vosáhlová, ktorá bola zlatá v disciplíne 15RP a Emka Smutná, ktorá bola v rovnakej disciplíne strieborná.

Medzi chlapcami dominovali traja plavci, ktorým to išlo naozaj ako po masle. Najstarším z kategórie B bol Jožko Pribylina, ktorý dosiahol „zlatý hattrick“ v disciplínach 100 BF, 400PP a 50RP. „Strieborný hattrick“ si dosiahol aj Vilko Balkovský (Kategória E) z disciplín 100BF, 200PP a 15RP a rovnako aj Vladko Šupina (kategória E0) z disciplín 50BF, 100PP a 15RP.

V hodnotení trojboja z dievčat stála na stupienku len Aďka Sekerešová ako bronzová. U chlapcov to bolo pestrejšie. Jožko Pribylina stál na priečke zlatej a Vilko Balkovský aj Vladko Šupina zhodne na priečke striebornej.

Po prvom kole je Calypso Zvolen v poradí klubov celkovo štvrté. Prispeli k tomu výkonom všetci pretekári, za čo im ďakujeme a želáme úspešné pokračovanie v sezóne.

Fotografie

TS: Mgr. Michaela Sekerešová. Foto Ing. Hastík Vratislav.