Zvolenská nemocnica zaviedla nový elektronický systém na lieky

Nemocničná lekáreň sprístupnila elektronické služby verejnosti. Foto: zdroj nemocnica.

TS: Zvolenská nemocnica, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch do prevádzky elektronický systém, slúžiaci na získanie bližších informácií o liekoch, či ďalších údajov o vybranom tovare. Systém využíva zákazník priamo v lekárni. Lekárnik sa tak môže sa plne venovať zákazníkovi.

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti predstavuje súbor výkonov zdravotníckych pracovníkov, ktorých cieľom je zvýšenie kvality, resp. predĺženie života pacienta. Okrem prevencie, diagnostiky, liečby, ošetrovateľskej starostlivosti a pôrodnej asistencie sem patrí aj lekárenská starostlivosť – tzn. poskytovanie liekov, zdravotníckych pomôcok, či dietetických potravín.

Pri výbere liekov a iného sortimentu sú pre zákazníka často rozhodujúce doplňujúce informácie. Po zosnímaní čiarového kódu sa pacientovi zobrazia kompletné informácie o tovare, vrátane jeho aktuálnej ceny. Elektronický systém zobrazuje nielen aktuálnu cenu podľa kategorizácie, ale aj doplatky, ktoré hradí pacient, či prípadnú zľavu, ktorú lekáreň pacientovi poskytuje. Tiež je možné zobraziť bližšie informácie o lieku, vyhľadať jeho generiká, a prehľadávať zoznam súvisiacich diagnóz. Elektronický systém sa tak stáva spoľahlivým informátorom.

„Elektronickým systémom sme vybavili nemocničnú lekáreň s cieľom zjednodušiť naším pacientom prístup k informáciách. Je umiestnený tak, aby bol ľahko dostupný pre každého. Ten si veľmi jednoduchým spôsobom vyhľadá všetko, čo ho zaujíma. Lekárnikovi tak ostáva dostatočný priestor na plnenie povinností. Informácie v systéme sú k dispozícii v troch rôznych jazykoch – slovensky, maďarsky a anglicky“ povedal riaditeľ nemocnice, MUDr. Ján Belanský, MPH.

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, je nemocnica všeobecného typu. Poskytuje zdravotnú starostlivosť na siedmych lôžkových oddeleniach, prevádzkuje štyri SVLZ pracoviská a celý komplex špecializovaných ambulancií. Ročne hospitalizuje takmer 17 tisíc pacientov a viac ako 160 tisíc pacientov ambulantne ošetrí.

TS: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK. Foto: zdroj TS

1 Comment on Zvolenská nemocnica zaviedla nový elektronický systém na lieky

  1. V článku sa píše, že informácie sa zobrazia po zosnímaní čiarového kódu. Ale vtedy už mám liek v ruke, už nepotrebujem vedieť výšku doplatku, ktorý som akurát predtým zaplatila. A informácie sú v príbalovom letáku. Tiež na výber generického lieku je už pozde, nie? Mali ste napísať, či sa dajú získať informácie aj pred vybratím (a zaplatením) lieku, ak si pacient zadá názov lieku z receptu.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.