• St. máj 31st, 2023

V Živom parku si bolo možné ohmatať tradičné remeslo

ByIMG_1979

máj 27, 2018 ,
Deťom sa páčil hrnčiarsky kruh. Foto: IMG_1979

V predposlednú májovú sobotu 26.5.2018 sa konalo v meste Zvolen veľa podujatí, ale jedno z nich pritiahlo množstvo malých, či veľkých zvedavcov.

Od 14-tej sa totiž v Parku J. D. Matejovie, alebo lepšie povedané v Živom parku na zvolenskom sídlisku Zlatý Potok konal v poradí už druhý ročník fantastického podujatia, plného tradičného remesla a ukážok remeselných zručností pod názvom Zlaté dno.

Samotné podujatie spoluorganizovalo Podpolianske osvetové stredisko, Mesto Zvolen a Občianske združenie HYBaj VON. V samotnom priestore si bolo možné všimnúť pri aktívnej činnosti aj poslancov MsZ Zvolen za túto mestskú časť, ktorí za ostatné roky poriadne rozprúdili kultúrny život na tomto zvolenskom sídlisku.

Tu v samotnom parku sa rozhodne dalo vidieť veľa fantastických výrobkov, ktoré vytvorili zručné ruky rezbára, hrnčiara, bábkara, košíkára a ďalších majstrov. Samozrejme, neostalo len pri kochaní sa, majstri radi zasvätili všetkých zvedavcov, ktorí prišli (a to v hojnom počte) do tajomstva svojho kumštu a radi aj porozprávali veľa zaujímavého zo svojho života.

Okrem toho tradičného si bolo možné v stánočku Občianskeho združenia HYBaj VON zasadiť do črepníčka dub lesný a odniesť si tak domov kus prírody. Deti, ktorým sa táto možnosť až tak nepozdávala, alebo im bolo dlho sa v parku aspoň dosýta vyšantili na rôznych preliezkach.

Aby to všetko malo ten správny priebeh a atmosféru, na heligónke hral majster heligónkár.

Takže takto to v sobotu v Živom parku prebiehalo a nedá sa inak, len dať palec hore za toto super podujatie, ktoré všetkým zvedavcom ukázalo to, čo v minulosti bolo bežné a koho zlaté ruky túto parádu ešte aj dnes vyrábajú.

Fotografie

Článok a foto: IMG_1979