• Št. nov 30th, 2023

Na Hrnčiarskej bolo otvorené nové športové ihrisko

Autor IMG_1979

jún 29, 2018
Jozef Mikuš, Miroslav Marcinko, Lenka Balkovičová a Eva Balážová prestrihujú pásku na novom školskom ihrisku. Foto: IMG_1979

Vo štvrtok 28.6.2018 sa prestrihnutím pásky dal do užívania zrekonštruovaný školský dvor ZŠ Hrnčiarskej vo Zvolene, ktorý bude slúžiť nielen pre žiakov, ale aj pre širokú verejnosť.

Všetko podstatné o samotnom ihrisku si môžete prečítať v tlačovej správe mesta Zvolen.

Tu sa v skratke povenujeme slávnostnému aktu, na ktorom sa zúčastnilo množstvo známych osobností mesta Zvolen.

Úvodná časť patrila prestrihnutiu pásky za účasti Ing. Lenky Balkovičovej (primátorka mesta Zvolen), Jozefa Mikuša (prednosta Mestského úradu), Mgr. Miroslava Marcinka (Odbor školstva Zvolen) a Mgr. Evy Balážovej (riaditeľka ZŠ Hrnčiarskej).

Po tomto akte prišli na rad príhovory prvej dámy nášho mesta a riaditeľky tunajšej základnej školy. Túto časť si môžete pozrieť na priloženom videu.

Týmto sa to však neskončilo, podujatie pokračovalo v športovom duchu tých, ktorí budú tieto priestory využívať. Postupne sa na tartanovej dráhe predstavili mladí futbalisti, po nich parkuristi a následne bolo možné vidieť tancovať dievčence hip-hop. Ak by niekto predpokladal, že je to všetko, bol by na omyle. Ďalej sa predstavili mladšie aj staršie a skúsenejšie fitnesky, nechýbalo ani spoločné tancovanie Zumby a po nej sa už všetci spojili do jedného útvaru a prešli si jeden symbolický okruh po dráhe a týmto sa oficiálna časť považovala za ukončenú.

Tú neoficiálnu a neformálnu časť absolvovali pozvaní hostia v školskej jedálni, ale tam už ostali pre nás dvere zatvorené.

Video – sprievodný program

Fotografie

Článok, foto a video: IMG_1979