UTV vo Zvolene už štvrťstoročie

Slávnostné promócie Univerzity tretieho veku vo Zvolene

Aula TU Zvolen počas promócie. Foto: UTV Zvolen

TS: Na pôde Technickej univerzity vo Zvolene sa uskutočnili slávnostné promócie Univerzity tretieho veku vo Zvolene.

Tento akademický rok 2017/2018 ukončilo 184 absolventov v 22 študijných odboroch. Za 25 rokov pôsobenia UTV vo Zvolene bolo už viac ako 1200 úspešných absolventov Univerzity tretieho veku.

„Slávnostné promócie boli významným míľnikom v dejinách Univerzity tretieho veku vo Zvolene, keďže boli dvadsiate piate. Už teda štvrťstoročie ponúkame vzdelávanie seniorov v rôznych oblastiach ako napríklad počítače, cudzie jazyky, záhradníctvo, dejiny, pamiatky UNESCO, tréningy pamäte, psychológia a ďalšie. Medzi našej najúspešnejšie študijné odbory patrí určite anglický jazyk a práca s počítačom“. – uviedol Erik Selecký, vedúci Univerzity tretieho veku vo Zvolene.

„Ak by sme mali zhodnotiť toto 25 ročné obdobie tak by nám nestačila jedna knižka, koľko krásnych aktivít sme pre seniorov zrealizovali, ale na druhej strane ako vo všetkom sme sa museli boriť s problémami, ktoré vývoj prináša. Som rád, že pri týchto 25 rokoch som bol 15 rokov čiže viac ako polovicu. S celým kolektívom UTV Zvolen sa snažíme skvalitňovať našu prácu a hľadať finančné a ľudské zdroje na zlepšenie chodu UTV. Už dnes sa môžeme pochváliť viacerými medzinárodnými a národnými projektami (Grundtvig, Erasmus, Tempus), viacerými inovatívnymi prístupmi pre seniorov (Facebook, YouTube channel, MOODLE) Virtuálna a dištančná univerzita tretieho veku) a organizáciou Medzinárodnej športovej olympiády.

Ďakujeme za podporu vedeniu a kolegom z Technickej univerzity, vďaka ktorým sme mohli vykonávať čo najlepšie prácu vzdelávateľa pre starších občanov v Slovenskej republike“ Erik Selecký – vedúci UTV Zvolen

Pre viac info odkaz na web stránku UTV Zvolen

Fotografie

TS: Mgr. Ing. Erik Selecký, PhD. – vedúci Centra ďalšieho vzdelávania TU Zvolen. Foto: UTV Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: