Jubilejná 70. sezóna Zvolenského divadla je otvorená

Cena Čestný motýľ bola tento rok udelená in memoriam herečke zakladateľskej generácie Márii Markovičovej. Foto: Peter Zbončák.

TS: Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene už pozná mená víťazov diváckej ankety Motýľ. Naživo ich predstavilo v piatok 7. septembra počas otváracieho galavečera MOTÝĽ 2018.

Každú divadelnú sezónu môžu diváci hlasovať za svoju najpopulárnejšiu herečku – herca – inscenáciu. Na začiatku sezóny sú slávnostne vyhlásené trojice favoritov a mená víťazov.

Galavečer MOTÝĽ 2018 sa niesol v príjemnej, skoro až rodinnej atmosfére. Najpopulárnejšou herečkou sa stala SVETLANA SARVAŠOVÁ a najpopulárnejším hercom MICHAL ĎURIŠ. Za najpopulárnejšiu inscenáciu určili diváci veselohru CHARLEYHO TETA v réžii MARTINA KÁKOŠA. Do ankety prišlo 820 platných hlasov a o niektorých výsledkoch rozhodovalo doslova pár hlasov.

Samotné Divadlo J. G. Tajovského udelilo ešte ďalšie dve ocenenia. Putovnú Cenu Dobrý Motýľ prevzali tento rok vedúci organizačných úsekov DJGT: prevádzková manažérka Silvia Bábelová, umelecký šéf Ján Halupka a technický manažér Miroslav Kováčik. Mimoriadna Cena ČESTNÝ MOTÝĽ bola tento rok udelená in memoriam herečke zakladateľskej generácie MÁRII MARKOVIČOVEJ. Táto Cena, ktorá vyjadruje aj vďaku predošlým generáciám tvorcov, bude vystavená vo foyer divadla a bude sa symbolicky vznášať nad celou jubilejnou sezónou.

Priaznivú odozvu u divákov mala aj prvá novinka sviatočnej sezóny. Je ňou unikátny nástenný divadelný kalendár zachytávajúci hercov v rôznych postavách na výnimočných miestach mesta Zvolen a okolia. Kalendár je na najbližších 16 mesiacov a poteší všetkých milovníkov umenia.

Opona zvolenského divadla je zdvihnutá. Najbližším podujatím je slávnostný galavečer k jubileu 70 sezón DJGT dňa 5. októbra. Prvou premiérou jubilejnej sezóny sa stane legendárna detektívna hra Agathy Christie Pasca na myši dňa 26. októbra. Pri príležitosti výročia sa diváci môžu tešiť aj na obsiahlu knihu o histórii divadla a na ďalšie novinky. V 70. sezóne sa tak bude aktívne prepájať minulosť so súčasnosťou, čo prispeje k znásobeniu divadelných zážitkov.

Fotografie – Motýľ 2018

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová – dramaturgička DJGT Zvolen. Foto: Peter Zbončák

Pridaj komentár