Piatkové rozprávky prilákali malých i tých skôr narodených

Zapájanie detí do deja rozprávky. Foto: IMG_1979

Dychová hudba Selčianka ukončila v piatok 5.10.2018 parádnym programom sériu rozprávkových piatkov na čerstvom vzduchu v Parku J. D. Matejovie na Zlatom potoku.

Samotné PR (média + výlep plagátov) a teplý čajík malo pod palcom občianske združenie HYBaj VON, ale aby sa samotný nápad aj zrealizoval, dopomohli k tomu poslanci za túto zvolenskú mestskú časť - predovšetkým Róbert Vasil.

Počas štyroch piatkov si prišli na svoje nielen deti, ktorým bolo toto podujatie primárne určené, ale aj dospeláci. Pozreli si tradičné a známe rozprávky ako Drevená krava, Mechúrik Koščúrik, Princ Bajaja, v podaní hercov Divadla z domčeka. Všetky rozprávky uvádzal Viktor Sabo (Divadlo z domčeka).

Posledná a azda najzaujímavejšia bola Udýchaná rozprávka, ktorá bola v podstate poučným príbehom jednej dychovky, mala edukačný charakter a deťom sa to nesmierne páčilo, aj si pred pódiom pekne zatancovali.

Na úplný záver v tento večer všetkým prítomným zahrala a to nielen do tanca Dychová hudba Selčianka, ktorá ako dobre tušíte, hrala hlavnú úlohu v Udýchanej rozprávke.

Nuž, tak či onak, treba uznať, že toto podujatie sa Zlatopotačanom podarilo a prilákalo množstvo detí, ktoré si každé jedno predstavenie užívali plnými dúškami, panovala tu fantastická nálada a ozývalo sa veľa detského džavotu.

Fotografie – Rozprávkové piatky na čerstvom vzduchu

Článok a foto: IMG-1979

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: