• Po. okt 2nd, 2023

Noc múzeí a galérií bola plodná všakovakých podujatí

Autor IMG_1979

máj 22, 2019 ,
Návštevníci aj poďakovali. Foto: IMG_1979

Tretia májová sobota 18.5.2019 patrila tak, ako za ostatné roky nielen na Slovensku jednému veľkému spoločnému podujatiu, ktoré ponúklo nevšednú zábavu všetkým tým, čo si našli čas, neváhali a prišli a musí sa uznať, že bolo čo v tento deň obdivovať.

Toto podujatie sa volalo Noc múzeí a galérií a zapojili sa doňho rôzne európske inštitúcie a prezentovali tak kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene.

Opäť tak, ako rok minulý sa k mestu Zvolen pripojila Banská Bystrica a takto si navzájom vymenili svojich návštevníkov v múzeách a galériách, ktorí sa za 2 € pokochali kultúrnym bohatstvom a zažili kopec rôzneho sprievodného programu, ktorý si jednotlivé inštancie pre návštevníkov aj tento rok pripravili.

Vo Zvolene svoje priestory ponúkol Zvolenský zámok (SNG Zvolenský zámok) a Lesnícke a drevárske múzeom (LDM Zvolen) a zároveň si pripravili aj zaujímavý program.

Aj napriek tomu, že v našom meste prebiehali prestížne preteky v naturálnej kulturistike a fitnesu, ktoré sa predĺžili o dve hodiny, takže som mal dosť slušné meškanie, musím rozhodne vyzdvihnúť prístup lektorov a lektoriek na jednom, či druhom pracovisku, kde všetko klapalo podľa harmonogramu a návštevníkom boli vždy plne k dispozícii.

Tentokrát nebudem opisovať, čo sa kde dalo zažiť, určitú predstavu si môžete spraviť aj pri pohľade na fotografie. Treba však povedať, že aj napriek tomu, že súbežne na zámku prebiehalo podujatie o remeslách a nielen remeslách, žilo to tu v rámci programu a atmosféry podstatne viac.

Nech sa páči pár fotografií – Noc múzeí a galérií 2019 

Článok a foto: IMG_1979