Dramatickú koncovku zápasu zvládli lepšie naše kadetky

Úvod basketbalového zápasu. Foto: IMG_1979

V prvú novembrovú sobotu 3.11.2018 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral zápas už 4. basketbalového kola kadetiek (západ).

Tu na palubovke tunajšej školy si to navzájom rozdali domáce hráčky BK ZŠ Zvolen a BK Nové Mesto nad Váhom.

Predzápasové štatistiky tentokrát nepriniesli veľkú výpovednú hodnotu, ale aspoň informačne – v našom tábore 4 zápasy a 2 víťazstvá a súperky 2 ku dvom.

Prvá štvrtina bola z našej strany takou typickou otvorenou a kvalitnou hrou, ktorá mierne vyviedla z konceptu súperky a stav po 10-tich minútach 17:10 bol toho odrazom.

Ďalšie dve dejstvá, jedno pred a jedno po prestávke sa na oboch stranách hral kvalitný basketbal a hráčky si navzájom nedarovali ani jednu loptu. Bodový rozdiel sa držal počas tejto časti na cca 10 bodoch, kedy pred prestávkou svietil stav na tabuli 34:25 a pred poslednou časťou 53:42, ale ostávalo ešte odohrať poslednú štvrtinu.

Táto bola vo všetkých ohľadoch najdramatickejšia. Novomešťanky vsadili na aktívnu obranu a snažili sa čo najviac likvidovať naše útoky a darilo sa im aj premieňať koše. Toto ich úsilie viedlo až k dvojbodovému rozdielu a zdalo sa, že ešte dokonca siahnu po víťazstve.

To sa však nestalo a našim babám sa podarilo udržať zápas pod kontrolou, po záverečnom hvizde bol stav na tabuli 65:62 a naše hráčky si pripísali ďalšie dva body do tabuľky.