Zverenkyňa ŠKK Zvolen okúsila ľad na prestížnych pretekoch v Budapešti

Soňa Nemcová s trénerkou Janou Zrubecovou. Foto: archív ŠKK Zvolen

TS: V dňoch 30.11. - 1.12. sa konalo na žilinskom zimnom štadióne 6. kolo pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní (SP). Na 37. ročník Veľkej Ceny Žiliny sa organizátorovi pretekov Krasokorčuliarskemu klubu Žilina prihlásilo 208 pretekárov z 30 klubov Slovenska a 2 zahraničných ( CZE, LAT ). V kategóriách SP súťažilo 107 krasokorčuliarov v 7 dievčenských a 4 chlapčenských kategóriách. V kategórii "B" súťažilo 53 pretekárov, v IK a basic "C" ich štartovalo 48.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) mal na VC Žiliny prihlásenú Lauru Debnárovú v kategórii staršie žiačky. Vo výkonnostne vyrovnanej kategórii sa Laura umiestnila na 20. mieste s 52,55 b. čo je až o 7,20 b. viac ako získala minulý týždeň na pretekoch v B. Bystrici.

V pondelok 3.12. vycestovala Soňa Nemcová so svojou trénerkou Janou Zrubecovou do maďarskej metropoly – do Budapešti, na 12th Santa Claus Cup. Soňa súťažila v kategórii Cubs Girls 8 spolu s 31 malými krasokorčuliarkami z 10 štátov a s 22,06 b. sa umiestnila na 20. mieste. Santa Claus Cup – jedna z najväčších a najprestížnejších krasokorčuliarskych súťaží v Európe, privítal 294 krasokorčuliarov a tanečných párov z 26 krajín sveta vrátane štátov ako Juhoafrická republika, Izrael, Mexiko, Brazília. Krasokorčuliari súťažili v kategóriách Novices, Cubs i najmenších Chicks. Súťaž nadväzovala na 1st Christmas Cup 2018, kde sa prihlásilo 88 juniorov, seniorov a tanečných párov z 22 krajín sveta.

Už o týždeň 8. – 9. decembra čaká na zverenkyne Jany Zrubecovej ďalší náročný víkend – 7. kolo pretekov SP v Košiciach – 3. ročník Crow Arena Trophy Košice 2018 a v nedeľu 9.12. na zvolenskom zimnom štadióne aj 9. ročník Mikulášského rodinného korčuľovania – Mikuláš na ľade, pre všetky deti z kurzu korčuľovania, pretekárky, rodičov, rodinných príslušníkov, ich kamarátov a všetkých našich priaznivcov a sympatizantov.

TS: Mária Zrubecová (mz). Autor foto: Archív ŠKK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: