Plutvoví plavci zo Swim warriors úspešne otvorili novú sezónu

TS: Dňa 3.2.2018 sa v 50m bazéne na Mestskej krytej plavárni v Žiline uskutočnilo 1. kolo Ligy mládeže a Slovenského pohára v plutvovom plávaní Zväzu potápačov Slovenska. V konkurencii 122 pretekárov zo 7 klubov z celého Slovenska hájili farby mesta Zvolen aj štyria plavci z plaveckého klubu Swim warriors. Jakub Hraško vo vekovej kategórii D (12 –13 rokov) , Victoria Mináčová, Ľubomíra Sopková a Hana Vasilová vo vekovej kategórii C (14 – 15 rokov). Tím zo Zvolena si zo žilinskej plavárne odniesol 5 individuálnych pódiových umiestnení a jedno v štafete.

Hana Vasilová zvíťazila a trati 100 m BF (plávanie s klasickými plutvami) a na 50 m PP, (plávanie s monoplutvou), obsadila 2. miesto. Na vytrvalostnej 400-metrovej trati PP si Ľubomíra Sopková svojím výkonom vybojovala 3. miesto.

Darilo sa aj Jakubovi Hraškovi, ktorý si v Žiline vyplával dve bronzové medaily za 100 m BF a 200 m PP.

V štafete na 4x 100 m PP štvorica dosiahla na striebornú priečku.

Hanka Vasilova uprostred. Foto: Zdroj ts