Park J. D. Matejovie hostil 39. ročník Behu oslobodenia Zvolena

Štart hlavného behu. Foto: ZV-podujatia.

Nová trať, nové rekordy, veľa zábavy. Aj o tom a nielen o tom bolo sobotné 25.3.2017 bežecké podujatie, v poradí už 39. ročníka Behu oslobodenia mesta Zvolen.

Organizačne toto atletické podujatie zabezpečil OZ Slovenský šport, Stredná odborná škola drevárska Zvolen, Mesto Zvolen a Zvolenské kultúrne centrum.

Kto pravidelne sleduje tieto v podstate prvé bežecké preteky vie, že sa konajú v strede týždňa pri špeciálnej ZŠ na Sokolskej a organizačne ich mal pod palcom AK Danica a samozrejme Danica Sokolíková.

Tentokrát a po prvýkrát za celú históriu bol štart a cieľ pretekov v Parku J. D. Matejovie na Zlatom potoku a technické zabezpečenie mal na starosti OZ Cyklozvolen.

Celkovo sa tu v tento deň bežali dva behy a to najskôr po 10-tej deti bez vekovej kategórie a bez merania časomierou a nakoľko sa ich tu zišlo veľa, najskôr bežali dievčatá a potom chlapci. Po 11-tej odštartoval spoločný hlavný beh a to spôsobom 1 okruh 2,4 km kategória dorastencov/niek a 2 okruhy celkovo 4,8 km odbehli dospelácke kategórie.

V reči čísliel sa na štart hlavného behu postavilo celkovo 58 pretekárov (12 z radov mládeže – 8 dievčat a 4 chlapci a 46 dospelých – 16 žien a 30 mužov).

V pretekoch na jedno kolo sa najlepšie darilo z dievčat Petre Šulekovej (MAC REDOX Lučenec), ktorá zabehla 2,4 km dlhú trať za 10:22 a najlepší chlapec bol Ján Marko 8:06.

Dvojkolový beh, čiže 4,8 km najrýchlejšie odbehla Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 18:19 a z mužov to bol Tomáš Kubej (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 15:47.