BBSK hľadá nájomcov do budovy po bývalom gymnáziu na Sekieri

Vchod bývalého gymnázia Mateja Bela. Foto: ilustračné

TS: Banskobystrický samosprávny kraj spolu s mestom Zvolen v rámci obnovy budovy po bývalom gymnáziu na zvolenskom sídlisku Sekier spustili otvorenú výzvu pre potenciálnych nájomcov a investorov.

Do 23. januára 2019 je vyhlásená výzva na prihlásenie sa záujemcov o využívanie priestorov v budove po bývalom gymnáziu na Okružnej ulici.

Gymnázium Mateja Bela na najväčšom zvolenskom sídlisku Sekier vzniklo v roku 1994 ako osemročné gymnázium so zameraním na cudzie jazyky. V roku 2014 bolo gymnázium pre nedostatok žiakov zatvorené. Za predchádzajúce volebné obdobie budova spustla, lebo nemala využitie.

Banskobystrický samosprávny kraj z iniciatívy poslancov zastupiteľstva BBSK rozhodol o revitalizácii budovy v centrálnej časti sídliska Sekier. Nové využitie budovy sa kraj rozhodol hľadať v spolupráci s odborníkmi a najmä spolu s občanmi. Na jeseň inicioval BBSK participatívny prieskum, kde obyvatelia sídliska Sekier odpovedali na dotazníkový prieskum, čo im na sídlisku chýba.

„Z toho, čo hovorili občania bývajúci v blízkosti budovy, vyplýva, že ľudia by na sídlisku radi uvítali priestor na trávenie voľného času, mimoškolské vzdelávacie aktivity, ale tiež služby pre mladých alebo pre seniorov z okolia,“ povedal Ondrej Lunter poslanec BBSK, ktorý so skupinou poslancov za mesto Zvolen prišiel s iniciatívou plánu na obnovenie budov.

Verejnoprospešný účel

Banskobystrický samosprávny kraj ponúka priestory pre malé i veľké prevádzky, služby či klubovne, ktoré budú schopné zaplatiť mesačný nájom aspoň 5 eur za meter štvorcový. Kritériami výberu sú verejnoprospešnosť, finančná stabilita, dlhodobosť záujmu a schopnosť prevádzkovať priestor.

Vybraní záujemcovia, ktorí sa prihlásia do 23.1.2019 v dotazníkovej výzve, v ktorej priblížia aj svoj zámer, ho budú následne konzultovať s odborníkmi. Záujemcom stačí vyplniť jednoduchý dotazník https://www.bbsk.sk/gymnazium-sekier/verejnávýzva.aspx

Na participatívnom prieskume kraj spolupracuje s odborníkmi z občianskeho združenia Punkt, architektmi z Ateliéru 2021 a sociálnymi inovátormi.

Budova poskytuje flexibilné priestory na prenájom pre komerčných aj nekomerčných záujemcov a realizáciu ich nápadov. Prihlásení záujemcovia budú pozvaní na informačno-plánovacie stretnutie, ktoré sa uskutoční 6.2. 2019 v štúdiu Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene

Viac informácii o projekte a otvorenej výzve pre záujemcov o nájom v budove bývalého gymnázia nájdete na web podstránke: http://www.bbsk.sk/gymnazium-sekier

TS: Mgr. Marcela Glevická – vedúca oddelenia styku s verejnosťou BBSK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: