
Dňa 6. januára 2019 sa ŠH IX. ZŠ Zvolen – Západ na Námestí mládeže uskutočnil už 8.ročník Turnaja „Troch kráľov“ v malom futbale o putovný pohár.
V doterajších ročníkoch turnaja v malom futbale o „Pohár troch kráľov“ dominovali mužstvá Euroteam, Xanto, Oranjes, trikrát zvíťazil L-Trade, majster ligy LIMFU i účastník Ligy majstrov a v poslednom ročníku dominovali hráči AS Guard Sekurity Košice, majstri republiky a účastníci semifinále Ligy Majstrov.
Základná časť sa hrala v dvoch päťčlenných skupinách systémom každý s každým v trvaní 15 minút o nasadenie do vyraďovacej časti. Víťazi skupín postupovali priamo do semifinále a mužstvá z druhého a tretieho miesta v skupinách museli ešte zabojovať v štvrťfinálových zápasoch. V zápasoch o umiestnenie v prípade nerozhodného výsledku nasledovali pokutové kopy. V celom turnaji sa tak celkovo odohralo 26 stretnutí.
Umiestnené mužstvá po skončení turnaja dostali originálne diplomy, vlajky a poháre. Víťazné mužstvo získalo do budúceho ročníka i putovný pohár Turnaja „Troch kráľov“. Individuálne ocenenie „Cenu FAIR PLAY“ venoval už tradične Ján Bosák a získal ju Vladimír Bobor (Oranjes) – za priznanie hrania rukou pri strelenom góle Oranjes, ktoré arbiter nevidel a následne na základe jeho priznania gól neuznal.
Už tradične pripravili organizátori aj tradičné poďakovanie osobnostiam, tento krát členke pomyselnej siene slávy zvolenského športu od roku 2017 Danici Sokolíkovej, ktorá sa však ospravedlnila a tak si ocenenie prevzal iba Peter Suchánek, športový „obojživelník“, bývalý hokejista i tenista, ktorý sa presadil v oboch športoch i ako tréner.
Celý turnaj rozhodovali Peter Plavec, Ján Urda, Milan Kučera a Peter Hanes, udelili iba 7 žltých kariet a jediná červená. V priebehu 8 hodinového maratónu v 26 stretnutiach zasiahlo do bojov 101 hráčov, padlo celkom 105 gólov z hry a 8 z pokutových kopov a turnaj sledovalo viac ako 210 divákov.
Zápasy v skupinách
skupina A
- Oranjes – Pivkári 3:0 Kouřil, Spišiak, Švec
- Xanto team – futbalito 3:0 Bočkay, Böhm, Mudrák
- L-Trade – Oranjes 1:2 Pařenica – Kouřil, Záturecký
- Pivkári – Xanto team 1:4 Gažo – Baran, Bočkay, Böhm, Mudrák
- L-Trade – futbalito 1:1 Špekker – Guglava
- Oranjes – Xanto team 5:3 Záturecký 3, Černický, Hradňanský – Böhm 2, Bočkay
- Pivkári – L-Trade 0:4 Hanuska 3, Pařenica
- futbalito – Oranjes 2:4 Grega, Libič – Černický, Hradňanský, Spišiak, Švec
- Xanto team – L-Trade 2:1 Bočkay, Böhm – Pařenica
- futbalito – Pivkári 4:4 Ander, Budiač, Grega, Mihályi – Gažo 2, Kolárik 2
V skupine A dominovali vo všetkých stretnutiach Oranjes, ktorí v štyroch stretnutiach nastrieľali súperom až 14 gólov a postúpili priamo do semifinále. Postup do štvrťfinále si tromi víťazstvami zabezpečil Xanto team a jedno víťazstvo a remíza stačili L-Trade na postup. Nepostupujúce futbalito iba dva krát remizovalo a Pivkári získali iba bod.
skupina B
- Euroteam – Demitrans 1:2 Výboch – Boháčik 2
- Alcolégia – Detroit 0:1 Moravčík
- Remos – Euroteam 6:2 Borgoň 2, Kudlík, Šufliarsky, Bordun –Stankovič, Sudimak
- Demitrans – Alcolégia 1:1 J.Kindernaj – Bernát
- Remos – Detroit 2:1 Bordun, Elek – K.Melich
- Euroteam – Alcolégia 4:0 Sudimak 2, Mračko, Výboch
- Demitrans – Remos 2:3 Pálka, Paľov – Elek 2, Šufliarsky
- Detroit – Euroteam 1:3 Baláž – Hlaváč, Ostrihoň, Sudimak
- Alcolégia – Remos 2:5 Mihál, Strapko – Borgoň 3, Slosiarik, Elek
- Detroit – Demitrans 1:2 Moravčík – Pálka, Paľov
V skupine B si najlepšie počínal Remos, ktorý neprehral a zabezpečil si postup priamo do semifinále, bod stratil iba s krupinským Demitransom, ktorý postúpil z druhého miesta. Euroteamu stačili na postup dve víťazstvá. Súťaž sa v skupinovej fáze skončila pre štvrtý Detroit, ktorý zvíťazil iba s Alcolégiou, tá získala iba bod za remízu s Krupinčanmi.
ŠTVRŤFINÁLE
- Xanto team – Euroteam 3:2 Mudrák 2, Böhm – Dančo
- L-Trade – Demitrans 1:0 Pařenica
V prvom štvrťfinálovom stretnutí sa presadilo Xanto až v závere a bolo lepšie o gól a aj vďaka výbornému výkonu brankára Juraja Plesníka vedenie udržalo. Dva góly Danča v drese „eurákov“ zmazal tiež dvojgólový Mudrák a tretí úspech „xanťákov“ pridal Böhm.
Druhé štvrťfinále bolo veľmi dlho vyrovnané, súperi bojovali neraz na hrane pravidiel. L-Trade v skupinovej fáze nepodával očakávaný výkon, no teraz pozorne bránil a jednu z mnohých šancí premenil i napriek výbornému výkonu Zimányho v bránke Demitrans Pařenica.
SEMIFINÁLE
- Oranjes – Xanto team 2:2 (3:2)pk Černický, Kouřil (Bobor-pk) – Baran, Böhm
- Remos – L-Trade 0:2 Pařenica, Špekker
Prvé semifinále bolo viac ako vyrovnané. Obe mužstvá strelili v riadnom hracom čase po dva góly. Za Oranjes boli úspešní Černický a Kouřil, góly Xanta zaznamenali Baran a Böhm. Rozhodovalo sa v penaltovom rozstrele a rozhodujúcu penaltu premenil a finále zabezpečil Oranjes Bobor.
Druhé semifinále bolo už ľahšou záležitosťou pre L-Trade, ktorý sa rozohral a gólmi Pařenicu a Špekkera si zabezpečil postup cez herne nepríjemný Remos.
Zápas o 3.miesto:
- Xanto team – Remos 2:4 M.Plesník, Böhm – Šufliarsky 2, Vrana, Bordun.
Xanto v zápase o bronzovú priečku síce strelilo dva góly (Maťo Plesník a Böhm), no ukázalo sa, že rozdielovým hráčom stretnutia bol dvojgólový Šufliarsky, keď po góle v drese Remosu pridali ešte Vrana a Bordun.
FINÁLE:
- Oranjes – L-Trade 1:1 (1:2)pk Bobor (Špekker-pk) – Hanuska
Finálové stretnutie pútalo pozornosť od začiatku, bolo rýchle, vyrovnané a diváci mohli vidieť pekné kombinačné akcie, pozornú obranu a niekedy neuveriteľné zákroky oboch brankárov Čerhýňa resp. Patza. V riadnom hracom čase sa podarilo skórovať iba Boborovi a na druhej strane Hanuskovi a tak nasledovali pokutové kopy. Vreštiak prvý premenil, Hanuska vyrovnal. Patz vychytal Černického penaltu a Špekker s prehľadom stanovil na 1:2 pre L-Trade, ako sa ukázalo bol to rozhodujúci gól, lebo Boborovu penaltu znova zlikvidoval Patz a zabezpečil víťazstvo L-Trade nielen v zápase, ale i v celom turnaji a L-Trade si tak vybojoval už druhú miestenku (vyhrali aj Zimný turnaj LIMFU) na WINTER CUP 2019, ktorý sa uskutoční 9.2.2019 v Korni.
Záverečné poradie 8.ročníka Pohára Troch kráľov
- L-Trade
- Oranjes
- Remos
- Xanto team
- Demitrans
- Euroteam
- Detroit
- futbalito
- Alcolégia
- Pivkári
Cena fair play: Vladimír Bobor (Oranjes) – za priznanie hrania rukou pri strelenom góle Oranjes, ktoré arbiter nevidel a následne na základe jeho priznania gól neuznal
Naj turnaja:
- Hráčov 119
- Strelcov 62
- Najviac gólov
- mužstvo Simaček 24
-
v zápase 12 Remos
-
strelil v jednom zápase 4 – Vrana, Čief, Roziak
-
hetriky 4x
-
najchudobnejší výsledok 1:0 Remos
Strelec 11 gólov Čief
Video – finále
Fotografie – 8.ročník Turnaja „Troch kráľov“ v malom futbale o putovný pohár
Článok: Miloš Masarik Foto: IMG_1979