Zvolenské basketbalistky poľahky vyhrali nad hráčkami banskobystrickej UMB

Úvodný rozskok zápasu. Foto: IMG_1979

V sobotu 26.1.2019 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral vskutku zaujímavý derby basketbalový zápas.

Na palubovke tunajšej školy ZŠ Námestie mládeže si to v rámci 17. basketbalového kola základnej časti spoločnej kategórie 1. liga žien a juniorky rozdali domáce hráčky BK Zvolen a hosťujúce BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Naše hráčky mali odohrať počas víkendu posledné dva zápasy s tým istým súperom (doma a vonku) a mohli maximálne získať 4 body. Do ďalších bojov, respektíve o konečné 1. – 8. miesto postupujú len 4 kluby a to znamená, že naše baby majú miestenku istú.

Pred zápasom bolo pri pohľade do oboch táborov jasné, že u nás máme kompletnú zostavu a do bojov zasiahne aj skúsená Babariková a aj Laura van Dalen. Na druhej strane bolo potešujúce vidieť bývalé hráčky BK Zvolen a to Marcelu Dolniakovú a Luciu Syč-Kriváňovú.

Pár úvodných minút bol zápas vyrovnaný, ale postupne sa ujali vedenia naše hráčky, ktorým sa darilo získavať lopty po chybách protihráčok a tieto potom patrične zúžitkovali vo svoj prospech. Po prvej štvrtine bol bodový rozdiel 9 bodov a ďalší priebeh hry začal písať kontúry, kam sa bude uberať zápas. Naše hráčky hrali svoju typickú hru a bolo vidieť, že hrajú pri chuti a čo bolo značne badateľné, že vedia o sebe na palubovke a namiesto sólovania ťahajú za jeden povraz. Pred prestávkou 42:28.

Po prestávke ako keby do zvyšku zápasu nastúpili iné banskobystrické hráčky. Dravosť v ich hernom prejave úplne upadala a bodový rozdiel, ktorý si držali na cca 10 bodoch bol po desiatich minútach už viac ako 20.

V poslednej štvrtine sa už v podstatne nič neudialo a náš tím poslal do posledných bojov aj dievčatá, ktoré doteraz sedeli na lavičke a aspoň takto dotiahli zápas do víťazného konca 68:42.

Fotografie BK Zvolen – BK ŠK UMB Banská Bystrica

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár