Po 6. kole ligy 40+: Súťaži kraľuje Euroteam 40

Netradične v nedeľu 27.1.2019 pokračovala v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ šiestym kolom Liga 40+ v malom futbale. V XV.ročníku ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2018 / 2019 Schaller facility LIMFU Zvolen šestica mužstiev začala zápasy odvetnej časti. Po polovici súťaže vedie o skóre Euroteam pred obhajcom titulu a päťnásobným víťazom súťaže FC Coffola.

V šiestom kole v troch stretnutiach padlo celkom 37 gólov, na ktorých sa podieľalo 23 strelcov. Najúspešnejší s dosiahnutým hetrikom boli Peter Šipula a Jaro Valovčan (obaja RakyElán) i Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40), ktorý vedie tabuľku strelcov so 14 gólmi. Doteraz v piatich kolách Ligy 40+ padlo 216 gólov a strelecky sa doteraz presadilo až 57 strelcov. Všetky stretnutia rozhodoval s nadhľadom  Peter Hanes, hralo sa síce  niekedy na hrane pravidiel, „padli“ len tri žlté karty.

V prvom stretnutí nastúpili v priamom súboji o odpútanie sa z poslednej priečky RakyElán proti „xanťákom“. Ich vzájomný súboj v úvodnom kole bol nesmierne vyrovnaný a o gól bolo lepšie  Xanto, ktoré i teraz  proti „elánistom“ začalo dobre,  v úvode po akcii Romana Ľuptáka otvorilo skóre. Koreň síce vyrovnal, no do polčasu  dalo Xanto ešte šesť gólov a korigovať stihol iba Valovčan. Ľupták dosiahol hetrik, no potom sa zranil a

v druhom dejstve „raky hrajúce s elánom“ znižovali stav, vyvinuli tlak, gól zaznamenal dokonca brankár Rausa, potom pokutový kop premenil s istotou Koreň a keď skompletizovali hetrik Šipula a Valovčan dostali sa do vedenia a vo veľmi kvalitnom stretnutí získali plný počet bodov.

Na druhý zápas nastúpili štvrtý „sokoly“ proti úradujúcemu majstrovi druhému FC Coffola. V prvom vzájomnom súboji utŕžili  Falcon´s prehru o 11 gólov a očakávala sa i tentokrát gólová nádielka, no opak bol pravdou. Najprv sa vyskytol na správnom mieste Pečarka a usmernil loptu za Zamiera, potom po dlhých bezgólových minútach a troch nevyužitých šanciach Falcon´s vyrovnal delovkou Dvorovenko. Polčasové skóre uzavrel Štefko. V druhom dejstve „šatarovci“ zlepšili hru po góle Torňoša, znižoval Krokoš a potom trafil do žrde Caban, ale Gajdoš už vyrovnal. Gól Draka upokojil favorita, no Sás vychytal nemožné a   Krokoš vyrovnal, vedenie pre Coffolu zabezpečil Štefko, konečné slovo mali prekvapivo „sokoli“ a Horvát vyrovnal na konečných 5:5.

Tretie stretnutie zohrali tabuľkovo tretí s prvým, v prvom vzájomnom stretnutí zvíťazil Euroteam nad R-Pubom  o 5 gólov a „maňkovci“ boli jednoznačným favoritom. Priebeh bol však tentokrát iný. Skóre otvoril nezadržateľný Mančák a „Eurákom“ sa podarilo vyrovnať až z piatej šance, keď výborne chytajúceho Tužinského prekonal Paraj. Zanedlho po Grofikovej šanci bol  znova vo vedení R-Pub, no do polčasu vyrovnal Vojtek. Druhé dejstvo už bolo v réžii vedúceho mužstva tabuľky a Slančík už nekapituloval.

Výsledky:

6. kolo XV. ročníka Ligy 40+

• RakyElán 40 SP –  Hronn Xanto 40  10:9  (3:7) – Šipula 3, Valovčan 3, Koreň 2, Kvasna, Rausa – R.Ľupták 3, Fáber 2, Vigoda 2, Végh 2 – ŽK: Rausa – Bogusz, Suja
  • Falcon´s 40 –  FC Coffola 40  5:5  (1:2) – Krokoš 2, Horváth, Gajdoš, Pečarka – A.Štefko 2, Dvorovenko, Torňoš, Drako
  • R-Pub 40 –  Euroteam 40 2: 6  (2:2) – Grofik, Mančák – Paraj 2, Vojtek 2, Drozd, Paulovčík

Tabuľka po 6.kole

1. Euroteam 40             6          5          1          0          49:17               16
  2. FC Coffola 40          6          4          2          0          49:22               14
  3. Falcon´s 40 6          2          1          3          33:49               7
  4. R-Pub 40 6          2          0          4          26:30               6
  5. RakyElán 40 6          2          0          4          31:52               6
  6. SP Hronn Xanto 40 6           1          0          5          28:46               3

Tabuľka strelcov po 6.kole XV.ročníka LIGY 40+

(216 gólov – 57 strelcov)

1. ĽUPTÁK Roman SP HRONN XANTO             14
  2. PARAJ Jano EUROTEAM                          12
  3. SUDIMÁK Števo EUROTEAM                          10

7.kolo XV. ročníka Ligy 40+ sa odohrá v nedeľu 3.2.2019  v hale ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ takto:

• 09:00   R-Pub 40         –    RakyElán 40
  • 10:00   Euroteam 40    –    Falcon´s 40
  • 11:00   FC Coffola 40 –    SP Hronn Xanto 40