• Št. mar 30th, 2023

Zvolenské prvoligistky odštartovali nadstavbovú časť víkendovou žatvou

Foto: IMG_1979

Druhý februárový víkend priniesol nielen Zvolenčanom množstvo zaujímavých športových podujatí, ktoré sa konali v našom meste.

Jedným bol aj prvý basketbalový derby zápas spoločnej kategórie ženy a juniorky o konečné umiestnenie v skupine o 1. až 8. miesto.

Na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ si to v sobotu 9.2.2019 rozdali dobre známi súperi a to domáce BK ZŠ Zvolen a BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Skôr, než si napíšeme viac, dáme si bilanciu, ktorá hovorí o tom, že v podstate rovnaké meranie síl prebehlo prednedávnom a to v rámci posledného zápasu základnej časti, kedy naše hráčky oba tieto zápasy vyhrali (rozumej jeden doma a druhý vonku).

Poďme si teda v skratke povedať niečo viac o sobotňajšom zápase.

Samotný zápas sa vyznačoval tvrdšou hrou na telo, niektoré vzájomné ataky boli až cez čiaru, čo patrične registrovala a trestala rozhodcovská dvojica.

Prvá štvrtina bola najvyrovnanejšia z celého zápasu, na prvý úspešný kôš si bolo treba pár minút počkať. Kôš prišiel a hralo sa v svižnom tempe a postupne bolo vidieť väčšiu dominanciu nášho tímu. Po prvej štvrtine sme viedli o 5 bodov 17:15, ale od druhej to začalo sypať podstatne viac. Naše hráčky hrali svoju typickú hru, ktorú sprevádzali trošku tvrdšie ataky spoluhráčok. Naše hráčky sa nedali vyviesť z koncentrácie a pred prestávkou viedli o 16 bodov.

Po prestávke sa opäť ukázalo to, čo v predchádzajúcom zápase. Súperkám jednoducho nielenže dochádzali sily, ale keď značne prehrávali, už sa im nechcelo bojovať a dosť im to zväzovalo ruky.

Po tretej štvrtine sme mali náskok 25 bodov. K záveru zápasu, keď už bolo jasné, že o víťazovi je rozhodnuté sa k slovu dostali aj naše lavičkové hráčky, ktoré v určitých momentoch predvádzali sympatickú hru, ktorá dostatočne zmiatla už aj tak dosť zdecimované Banskobystričanky.

Po štyroch štvrtinách a záverečnom hvizde sa pre tento zápas zaknihoval výsledok 81:41 (40:24), čo boli pre nás prvé dva body.

Nasledujúci deň 10.2.2019 si v hale fakulty UMB Tajovského pripísali ďalšie body za víťazstvo 57:65 (25:27).

Fotogaléria – BK ZŠ Zvolen a BK ŠK UMB Banská Bystrica

Článok a foto: IMG_1979