Počas uplynulého víkendu sa zverenkyne ŠKK Zvolen predstavili na dvoch súťažiach

Cez víkend 9. - 10. februára sa konali na dvoch zimných štadiónoch krasokorčuliarske preteky. 13. kolo pretekov Slovenského pohára (SP) vo Zvolene, ktorého usporiadateľom bol Krasokorčuliarsky klub Zvolen (KK) a 14. kolo - 10. ročník Žilinskej piruety, Memoriál manželov Novákovcov, organizátorom ktorých bol Figure Skating Club Žilina.

Na 33. ročníku VC Zvolena štartovalo 185 pretekárov z 26 klubov Slovenska a 2 zahraničných (CZE, LAT). V "A" skupine súťažilo 80 a v "B" 48 krasokorčuliarov. V "C" basic, hviezdičky a IK ich pretekalo 57.

Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) prihlásil svoje pretekárky na VC Zvolena. Laura Debnárová, ktorá súťažila v kategórii staršie žiačky “A” sa umiestnila na 7. mieste a Soňa Nemcová súťažiaca v kategórii Nádeje 9 ročné obsadila 14. miesto. Do Pohára klubov (PK) dievčatá vybojovali 45 bodov. Body do PK (bodový zisk pre klub) sa podľa aktuálneho súťažného poriadku SKrZ vypočítajú ako súčet bodov za najlepšie umiestnenie u max. 5 rôznych pretekárov daného klubu.

Už tento víkend 16. – 17. februára čaká na krasokorčuliarky ŠKK 15. kolo pretekov SP v Ružomberku – 12. ročník Veľkej Ceny Ružomberka.

Laura Debnárová. Foto: IMG_1979

TS: Mária Zrubecová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: