• St. okt 4th, 2023

Bystricko-zvolenské kadetky aj napriek prehre okupujú prvé miesto v tabuľke

Úvodný rozskok zápasu Zvolen a Sereď. Foto: IMG_1979

Uplynulý víkend pokračovali ďalšími kolami basketbalové zápasy v kategórii kadetiek (západ) a po prvý raz sa konali pred zvolenským publikom.

Tu v Rates aréne túto sezónu fantasticky hrajúce basketbalistky ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen si to v odvetných zápasoch rozdali najskôr v sobotu 14.12.2019 s hráčkami BK Lokomotíva Sereď a na druhý deň prišli do nášho mesta hráčky BK Slovan Bratislava.

Predzápasové štatistiky vraveli o tom, že asi uchmatneme všetky štyri body do tabuľky, ale napokon to vyzeralo kadejako.

V sobotu sa dal predpokladať zápas s vyrovnaným priebehom, aj keď sa očakávalo, že Seredčanky budú trošku hrýzť, najmä keď u nich zaznamenali naše hráčky pekné víťazstvo.

V Rates aréne súperky predvádzali nevšedné divadlo, na ktoré aj naše skúsené hráčky ťažšie reagovali a zaraz ešte pred koncom prvej štvrtiny mali náskok 10 bodov.

V podobnom duchu sa to nieslo aj ďalej a muselo sa uznať, že práve súperky tu tvoria hru a len ťažko sa na to hľadal patričný recept, ale ešte stále to bolo len o 10 bodov (25.35).

Po prestávke sa nám začali šance na zvrat vzďaľovať a bolo badať, že aj síl začína ubúdať a že ani naše skúsené hráčky to nezachránia a tak pred poslednou štvrtinou bolo na svetelnej tabuli 38:52.

V poslednom dejstve sa už nič mimoriadneho neudialo a tak po prehre 46:63 poputovalo víťazstvo a body Seredčankám.

Najviac bodov v zápase – Janštová 16, Kollárová 15, Syčová 6 – Užovičová 15, Vaňovčeková 12

Video: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BK Lokomotíva Sereď (1. časť)

Video: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BK Lokomotíva Sereď (2. časť)

Fotogaléria: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BK Lokomotíva Sereď 

V nedeľu sa proti Slovanistkám očakávalo pohodlné víťazstvo našich, ved štatistka súperiek hovorila jasne – 2 víťazstvá a 6 prehier, ale úvod zápasu tomu vôbec nenasvedčoval.

Tak, ako v prvom dueli, aj v tomto otvorili skóre súperky, ktoré si dokonca vytvorili aj niekoľkobodový náskok. Tento sa nepodaril stiahnuť ani počas prvej štvrtiny a do tej druhej išli naše hráčky v reči čísel 17:18.

V druhej štvrtine zabrali a začali sa postupne viac presadzovať, avšak mali to dosť komplikované, nakoľko súperky vsádzali na tvrdú obranu a presadiť sa bolo neraz náročné, ale v polovici zápasu bol stav 33:30.

Po prestávke sa však všetko začalo uberať správnym smerom a body začali pribúdať na našej strane, do poslednej štvrtiny vkročili s 11 bodovým náskokom 47:38.

Poslednú štvrtinu si už nedali zobrať a tak v tomto dueli napokon zvíťazili, síce len o 9 bodov 56:47, ale po tomto víťazstve a pripísaní bodov do tabuľky sa priebežne usídlili na 1. mieste.

Najviac bodov v zápase – Janštová 20, Kalinová 13, Rausová 8 – Hudecová 10, Ághová 9

Nech sa páči, aj tentoraz Vám už tradične prinášame videá a bohatú fotogalériu.

Video: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BK Slovan Bratislava (1. časť)

 

Video: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – Slovan Bratislava (2. časť)

Fotogaléria: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BK Slovan Bratislava

Článok, foto a video: IMG_1979