Návštevníkov Krajskej knižnice počas Týždňa slovenských knižníc čaká bohatý program

TS: Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene srdečne všetkých pozýva na aktivity konané v rámci Týždňa slovenských knižníc.

V Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene sa v dňoch 4. – 8.3.2019 uskutočnia aktivity realizované v rámci 20. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc 2019, ktorý sa nesie tak ako každý rok pod spoločným mottom: „Knižnice pre všetkých“. Vyhlasovateľmi sú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Základným cieľom podujatí v tomto týždni je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne, vzdelávacie a informačné inštitúcie.

Podujatia realizované v krajskej knižnici sú určené rôznym vekovým kategóriám a komunitám ľudí. Počas trvania Týždňa slovenských knižníc (4. – 8.3.2019) bude prebiehať zápis nových čitateľov zadarmo a každý nový čitateľ knižnice dostane darček z knižničnej semienkarne. Navyše, na niektorých miestach nášho mesta, najmä v kaviarňach a staniciach budú počas týždňa pôsobiť náhodné knižničné hliadky, ktoré odmenia darčekom každého, koho pristihnú čítať.

Podujatia, na ktoré je vstup voľný:

Plagáty 2002 – 2019, 4.3. – 30.6.2019, 7,30 – 18.00 hod., výstava prác žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy Nádvorná ulica vo Zvolene.

FLO.RYT, 4.3. – 30.6.2019, 7,30 – 18.00 hod., pokračujúca výstava prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy scénického výtvarníctva PinkHarmony vo Zvolene.

Moja kamarátka knižka, 5. – 6.3.2019 (utorok, streda), 10.00 hod., podujatia propagujúce čítanie kníh zaujímavým a zábavným spôsobom je určené pre organizované skupiny detí z materských škôl.

Burza kníh, 6.3.2019 (streda), 17.00 hod. – 20.00 hod. – predaj, kúpa, výmena kníh. Burza je určená všetkým, ktorí majú záujem predať, vymeniť, či kúpiť staršie i novšie knihy. Každý záujemca o predaj si bude knihy predávať či vymieňať sám.

Erika Jarkovská a Alica Rynke, 7.3.2019 (štvrtok), 16.00 hod., – verejná prezentácia úspešných regionálnych autoriek. Pani Erika Jarkovská žije vo Zvolene, pani Alica Rynke žije a tvorí v Teranoch (okres Krupina). Obidve dámy sú autorkami obľúbených románov, pri ktorých si prídu na svoje tí, ktorí prahnú po indiánskej histórii, aj tí ktorí milujú príbehy plné napätia, drámy a tajomna.

Tvorivé dielne, 7. – 8.3.2019 (štvrtok, piatok), 9.00 – 12.00 a 13.00 – 15.00 hod. – tvorivé dielne pre deti sú organizované v spolupráci s Centrom voľného času Domino vo Zvolene. Podujatia ponúkajú prázdninujúcim deťom program ako zmysluplne využiť voľný čas, zabaviť sa i niečo nové sa naučiť.

TS: Zlatica Brodnianska – Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: